مهم: توضیح کامل چگونگی پذیرش

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
javaaad
کاربر ساده
کاربر ساده

مهم: توضیح کامل چگونگی پذیرش

پست توسط javaaad » جمعه 2 شهریور 1386, 8:06 am

با سلام خدمت همه دوستان....من تازه عضو این سایت خوب شدم...

مطالب ارسال شده دوستان رو که می خوندم به عنوان کسی که سه بار این کنکور رو داده بر خودم فرض دیدم که مطالبی که امیدوارم سودمند باشه رو در اختیار دوستان قرار بدم...
پذیرش از رتبه یک شروع میشه.رتبه در همون گرایشی که انتخاب کرده و وقتی کسی جایی قبول میشه انتخابای پایین ترش بررسی نمی شه.هر داوطلب توی هر رشته محل یک رتبه داره مثلا کسی که رتبش در یک گرایش(نرم افزار) 5000 شده ممکنه رتبش در انتخاب بیرجند 100 شده باشه.یعنی اگر کلا 2000 نفر بیرجندرو انتخاب کرده باشن اون با نمره کلی که آورده 100ام شده.باید ببینه ظرفیت بیرجند پر شده یا نه که تو این مثال پر شده چون 30 نفر بیشتر نمی خوادو اون 100 ام شده.مگر اینکه رتبه های بالاتر از اون توی انتخابای بالاترشون قبول شده باشند. پس پذیرش در هر محل با نمره کل صورت می گیرد. انتخابای دیگه هم همینطوری در هر محل یک رتبه بر اساس نمره کل. سالهای پیش یک رتبه کل هم اعلام میشد که البته به درد نمی خورد و اون رتبه کل در هر دو گرایش بود هم بین نرم افزارها و هم سخت افزارها و چون دیدند به درد نمی خوره امسال حذفش کردن.اینکه گفتن هم سوالای تخصصی نرم افزار و هم سخت افزارو جواب بدین برای این بوده که اگه خواستین توی سخت افزار ادامه بدین درصدش ضریب 5 داره و برای انتخاب های سخت افزار ضریب دروس تخصصی نرم افزار صفر میشه و تخصصی سخت افزار 5 میشه و بر عکس یعنی برای ما که دوست داریم نرم افزار بریم نرم افزار ضریب 5 داره و سخت افزار ضریبش صفره و ایرادی نداره اگه سوالای سخت افزارو سفید دادیم .این توی گرایش یک ما که نرم افزار باشه هیچ تاثیری نداره.اما برای دومی مهمه که البته علاقه نداشتیم اونو ادامه بدیم.دوستان توجه داشته باشند که شاید بعضی از رتبه های بهتر از شما فقط مجبورند جاهایی که نیمسال دوم پذیرش داره رو انتخاب کنند چون تا 5 ماهه دیگه فارغ التحصیل نمی شن. و خیلی ها هم همه جا رو نمی زنند.پس برای همین سازمان سنجس تصمیم گرفت تا 33000 رو مجاز کنه. برای رشته های دیگه هم همین کارو کرده.پس امیدوار باشین.در ضمن پارسال دو بار تکمیل ظرفیت داشت یک بار بعد از اعلام نتایج رشته محل هایی جدید اضافه شده بود که زیادم بود.برای نیمسال اول و بار دوم تکمیل ظرفیت برای نیمسال دوم اعلام شد که خیلیا نرفته بودن همین غیرانتفاعیارو که انتخاب کردیم...دو سال پیش که امتحان دادم رتبم 200 شده بود.اما چون فقط باید نیمسال دومو انتخاب میکردم و فقطم روزانه بیرجندو قبول نشدم.پارسال رتبم 14000 شد که قبول نشدم.امسال 6600 شدم نمی دونم قبول میشم یا نه.اگه کسی سوالی داره بپرسه...
آخرین ویرایش توسط javaaad در شنبه 3 شهریور 1386, 9:05 am، در مجموع 4 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
amin
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط amin » جمعه 2 شهریور 1386, 12:04 pm

دستت درد نکنه جواااد جان
اطلاعاتت خیلیه ها
قبلا وزیر اطلاعات بودی؟ :D

javaaad
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط javaaad » شنبه 3 شهریور 1386, 3:57 am

خواهش می کنم امین جان...

آواتار کاربر
ali1986
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط ali1986 » شنبه 3 شهریور 1386, 8:05 am

مرسی توضیحات بسیار کاملی بود.

آواتار کاربر
sara_4170
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط sara_4170 » یک‌شنبه 4 شهریور 1386, 12:10 pm

آقا جواد من يه سوالي داشتم ...
اينكه مي گن بعضي از دانشگاه ها دارن بيشتر پذيرش مي كنن راسته يعني؟؟؟
مثلا من جاهاي ديگه هم تو فروم گفتم اما كسي جواب نداد!!!
آخه من استادم مي گفت.. اينا خيلي بيشتر از 60 نفر واسه همين پذيرش مهر ماه اعلام مي كنن حتي تا 200 نفر بعضي از دانشگاهها!!!
من زياد حرفشو جدي نگرفتم...
اما تو سايته بافكر جان هم نوشته كه قم داره 110 نفر مي گيره!!!
بچه ها در اين مورد كسي اطلاعاتي داره ؟؟!!!!!

javaaad
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط javaaad » یک‌شنبه 4 شهریور 1386, 1:49 pm

نه سارا خانم.200 نفر درست نیست .اونطوری که مثل سراسری آزاد میشه همه قبول میشن.البته این دانشگاهها غیر انتفاعی هستن و همه مخارج به عهده خود دانشجوست.اینا تا 120 نفر رو هم راحت میتونن پذیرش کنن در 2 کلاس.امایه مشکلاتی دارن مثل کمبود فضای آموزشی.و هر موسسه جداگانه تصمیم میگیره که چقدر دانشجو بیاد.احتمال داره که شهاب دانش قم 110 نفرو بگیره.چون امکاناتشو داره موسسه خوبی هم هست اینطور که شنیدم.این برای تهرانیهاخوبه چون تهران 2 غیر انتفاعی بیشتر نداره و اونا مجبورن برن جاهای دیگه .... اما کلا فکر میکنم امسال تا 80-100 نفرو توی هر محل قبول اعلام کنن که اگه 30-40 نفر نرن همون 60 نفر براشون بمونه که بعدتوی تکمیل ظرفیت یه 20-30 تایی بگیرن. احتمالآ اگه مثل پارسال محل هایی جدید اضافه بشه که خدا کنه بشه همون روز اعلام نتایج توی سایت سازمان سنجش اعلام میکنن که اونایی که قبول نشدن بیان اینا رو هم یه امتحانی بکنن(غیر از تکمیل ظرفیت) .پس هر موسسه جداگانه تصمیم میگیره و اگه امکانات لازم رو داشته باشه به سازمان سنجش اعلام میکنه که موسسه ما مثلآ150 نفر می خواد و سازمان سنجشم قبول میکنه.200 نفر یک کم غلو شده چون اکثر غیر انتفاعی ها خونه های اجاره ای هستندو اگه اون همه دانشجو بیان بیچاره همسایه ها...

m_r

پست توسط m_r » یک‌شنبه 4 شهریور 1386, 7:08 pm

آقا جواد دستت درد نکنه
سهمیه بومی را چه جوری حساب میکنن؟منظورم اینه فرمول خاصی داره ؟

mehrsa
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط mehrsa » یک‌شنبه 4 شهریور 1386, 8:33 pm

مرسی
من که خیلی استفاده کردم
ولی واقعا متاسف شدم به خاطر اینکه سال اول نتونستید قبول شید

javaaad
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط javaaad » دوشنبه 5 شهریور 1386, 7:51 am

m-r عزیز.تا اونجایی که من میدونم برای نوبت شبانه بطور بومی پذیرش میکنن.غیر انتفاعیا رو نمی دونم.البته دو سه روز پیش از سایت سازمان سنجش از بخش پاسخگویی به سوالاتشون پرسیدم که آیا بومی بودن در انتخاب غیرانتفاعی تاثیر داره یا نه که جوابش که اومد بهت اطلاع میدم.فکر نمی کنم فرمول خاصی داشته باشه.وقتی میگن 60 درصد بومی یعنی برای محلی که 30 نفر ظرفیت داره 18 نفر از بین کسانی که بومی همان استانی که دانشگاه توش هست و رتبشون از هم استانییاشون بهتر شده انتخاب میشن و 12 نفر دیگه از جاهای دیگه کشور بر اساس رتبه ای که توی اون انتخاب آوردن.مثلا توی انتخاب شبانه باهنر کرمان که 15 نفر میخواد اگه 60 درصد بومی بگیره میشه 9 نفر از ساکنین استان کرمان یا متولدین استان کرمان که استان بومی خودشونو کرمان انتخاب کردن باید انتخاب بشن و 6 نفر از جاهای دیگه.حالا ممکنه رتبه خیلیا توی استانهای دیگه از اون 9 نفر بهتر باشه اما چیزی که مهمه اینه که جا از قبل براشون رزرو شده و اونا رتبشون ازمجموعه بومیای کرمان بهتره .و اگه 80 درصد باشه 12 نفر از 15 نفر باید بومیه کرمان باشن و 3 نفر دیگه رو از جاهای دیگه انتخاب کنن.پس قبول شدن شبانه یک کم مشکله...

javaaad
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط javaaad » دوشنبه 5 شهریور 1386, 8:13 am

مرسی مهرسا خانم از ابراز همدردیت..خیلی بد شانس بودم.البته کنکورای سال های پیش طوری بود که قبل از کنکور باید انتخاب رشته می کردیم و فرم انتخاب رشته رو سر جلسه کنکور باید تحویل میدادیم.وقتی که مجبور بودم فقط بیرجند رو بزنم مثل روز برام روشن بود که قبول نمیشم و مثلا آزمایشی شرکت کرده بودم.اما وقتی کارنامه و نتیجه نهایی اومد خیلی افسوس خوردم...تا پارسال اینطوری بود که نتایج توی یک مرحله میومد هم کارنامه وهم اینکه کجا قبول شدیم...اما اینطوری که امسال شد خیلی بهتره...بازم ممنونم.

آواتار کاربر
sara_4170
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط sara_4170 » دوشنبه 5 شهریور 1386, 1:00 pm

آقا جواد.. ممنونم از راهنماييت.. واقعا زحمت كشيدي!!
راستش من رتبم 4081 اومده!!! اينا هم كلا دارن 3768 تا مي گيرن!! البته اگه سخت افزار ها رو هم حساب كنيم!!
اگه چند تا از دانشگاها اضافه تر از اين ظرفيتي كه اعلام كردن بگيرن فكر كنم اسم منم در بياد!!!
يكي از بچه ها تو همين فروم مي گفت رفته روزبهان ساري و اونا گفتن به احتمال زياد ما امسال تكميل ظرفيت نداريم و هر چي بخوايم بگيريم تو همين مهر پذيرش مي كنيم.. اگه اينطوري باشه خيلي خوب مي شه!!
خيلي!!! يعني به نظر شما مي شه بعضي از دانشگاه ها بيشتر از ظرفيت اعلامي تو دفترچه بگيرن!! ؟؟؟
يعني تو همين يك ماه كه دفترچه اعلام ظرفيت اومد .. اينا نظرشون برگشته كه 60 تا كم بيشتر اعلام كنين!؟؟!!!!
واي خداي من.. من ديگه دارم از استرس مي ميرم!!
بازم جواد جان از راهنماييت ممنونم...

آواتار کاربر
شیرین
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط شیرین » دوشنبه 5 شهریور 1386, 3:48 pm

سارا جان نگران نباش عزیزم، مطمئن باش رتبه های بالاتر از تو هم قبول می شن، چون خیلیها اصلا غیرانتفاعی نمی رن، بعضی ها هم دانشجو هستن و نمی تونن برن ...

ایشالا قبول می شی :wink:

saye
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط saye » سه‌شنبه 6 شهریور 1386, 1:07 am

11000 چی؟؟
اصلا امیدی نیست؟؟
اگه نیست آزادو شروع کنم :cry:
haghiggat

آواتار کاربر
شیرین
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط شیرین » سه‌شنبه 6 شهریور 1386, 7:53 pm

سایه جان تا خدا رو داری امیدوار باش، اگرم الان قبول نشدی تکمیل ظرفیت رو از دست نده، به نظر من اگه خسته نیستی از الان دیگه شروع کن برای آزاد :wink:

javaaad
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط javaaad » چهارشنبه 7 شهریور 1386, 11:34 am

سارا جان من 100 درصد مطمئنم شما قبول میشین...روزبهان ممکنه گفته باشه.اما هر موسسه جداگانه تصمیم می گیره که تکمیل ظرفیت بگیره یا نه...

قفل شده