نظرات، انتقادات و پیشنهادات در مورد سیستم عامل

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

نظرات، انتقادات و پیشنهادات در مورد سیستم عامل

پست توسط rosa_127 » دوشنبه 6 مهر 1388, 12:36 am

دوستان عزیز، کتابی برای سیستم عامل در دست تالیف است و هدف اصلی از تهیه این کتاب جامع بودن(به طوریکه داوطلبان این کنکور نیاز به مطالعه چندین کتب نداشته باشند)، تسهیل یادگیری داوطلب، مفید و ... و به طور خلاصه ایده آل است و این امکان وجود دارد که نظرات سازنده تک تک شما عزیزان در آن اعمال شود تا کمکی برای دوستان پشت کنکوریمان باشد؛ لذا از تمامی عزیزان (کاربران محترم و مدیران عزیز) صمیمانه تقاضا می کنم در ارتباط با موارد زیر هر گونه نظرات خودشان را اطلاع بدهند هر چند که به نظر تعدادی از نظرات بدیهی باشد از همه آنها به گرمی استقبال می کنم.

اگر چه جمع آوری نظرات در حال حاضر با هدف فوق انجام می شود ولی مطمئناً تجربه های شما سرمایه مناسب و بی نظیری برای دوستانی است که می خواهند مسیر قبولی را با کمک شما طی کنند.

1- تجربیات: تجربه های شخصیتان که منفیها باعث می شود داوطلبان اشتباهات ما را تکرار نکنند و مثبتها روش مناسب را نشانشان می دهد.

2- نظرات در مورد مطالعه رفرنسها: برای آزاد سیلبرشاتس، استالینگز، تننباوم و برای سراسری فهیمی.
مانند:
در یادگیریتان تاثیری داشته؟
خواندنش را به دوستانتان پیشنهاد می کنید؟
چه ویژگیهای مثبت یا منفی مشاهده کردید؟
و ...

3- ویژگیهای مناسب برای کتاب کنکوری: هر پیشنهادی که می تواند در یادگیری این درس با توجه به سطح بالای انتزاعش به داوطلبان کمک کند هر چند که در ظاهر غیرعملی و ایده آل به نظر برسد.

4- ویژگیهای منفی کتب کنکوری: چه مواردی در کتب مختلف مشاهده کردید که برای قبولی در کنکور نامناسب بودند یا وقت گیر و ... .

و ...

در انتها تاکید می کنم همواره اعتقاد داشتم نیازهای داوطلبان هست که ویژگیهای یک کتاب مناسب را می سازد و بیشتر از نظرات هر استاد و صاحب نظر دیگر حائز اهمیت است.

از همکاریتان پیشاپیش متشکرم.
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

Re: نظرات، انتقادات و پیشنهادات در مورد سیستم عامل

پست توسط mojtabapc » دوشنبه 6 مهر 1388, 2:06 pm

با اجازه مدیر محترم جناب سرکار خانم rosa_127 من نظرات خودمو میگم انشاا... که مفید باشه.
1- تجربیات: تجربه های شخصیتان که منفیها باعث می شود داوطلبان اشتباهات ما را تکرار نکنند و مثبتها روش مناسب را نشانشان می دهد.
تجربه شخصی مثبت: از بین کتب تست کنکوری سیستم عامل فقط سعی کنید یکی را انتخاب کنید!!
تجربه منفی: نمیدانم یا اینکه نداشتم!!
2- نظرات در مورد مطالعه رفرنسها: برای آزاد سیلبرشاتس، استالینگز، تننباوم و برای سراسری فهیمی.
مانند:
در یادگیریتان تاثیری داشته؟
خواندنش را به دوستانتان پیشنهاد می کنید؟
چه ویژگیهای مثبت یا منفی مشاهده کردید؟
و ...
سیلبر شاتس: کتاب خیلی خوب و کاملیه (کتاب زبان اصلی)
البته ترجه فارسی جعفر(جعفر نژاد قمی) هم خوبه ولی اشکالاتی داره!!
دوستان توجه داشته باشند که نقاط قوت این کتاب در مباحث الگوریتم ها و همینطور زمانبندی ها و حافظه هست و به نظر بهترین برداشت مطلب از سیلبر شاتس جهت کتب کنکوری در همین قسمت های ذکر شده میتواند باشد که واقعاً راهگشاست.

استالینگز: کتاب ترجمه دکتر پدرام را کامل نخوانده ام ولی در جاهایی با سیلبرشاتس تفاوت دارد!! درکل از نظر علمی سطح پایین تر از سیلبر شاتس قرار گرفته است.

تنباوم: اصلاً نخوانده ام و اطلاعی هم ندارم اما تعریفش را زیاد شنیده ام.

فهیمی: این کتاب چیزی برای عرضه کردن ندارد و بنده نقاط مثبت و قوی در این کتاب ندیده ام!!
اگر توجه کرده باشید بیشتر سوالات کنکور دولتی هم که در چند سال اخیر از این کتاب طرح شده یا کپی ناقصی از روی کتاب بوده و یا جملاتی حفظی و شکل های ناقص..(البته سطح سواد طراح هم در نظر گرفته شده!)
دوستان توجه کنید کتاب سیستم عامل فهیمی قدیمی و دارای اشکالاتی اساسی هست که اساتید مطرحی به این کتاب ایراد دارند که بعضی از مفاهیم سیستم عامل را زیر سوال برده!!

و اما نظر شخصی من کتاب سیلبر شاتس(زبان اصلی) که واقعاً بسیار مفید است و خواندنش را به دوستان توصیه میکنم
3-ویژگیهای مناسب برای کتاب کنکوری: هر پیشنهادی که می تواند در یادگیری این درس با توجه به سطح بالای انتزاعش به داوطلبان کمک کند هر چند که در ظاهر غیرعملی و ایده آل به نظر برسد.
چون درس سیستم عامل بسیار بسیار گسترده بوده نظر من این هست که سعی شود حتی الامکان مطالب به صورت وابسته و پیوسته بیان شوند و از نکته گویی و پراکنده گویی جداً جلوگیری شود که داوطلبان و خوانندگان کتاب دچار فراموشی و گمراهی نشوند.

به بودجه بندی سوالات کنکورهای قبلی توجه شود تا مشخص شود کدام مباحث بیشتر نظر طراحان بوده.

و از همه مهمتر: سعی شود تمام تست های کنکورهای سالیان گذشته با جواب تشریحی در کتاب جدید قرار گیرند که این مسئله قاعدتاً به اعتبار کتاب تلیفی ایشون کمک خواهند کرد.

یک توصیه دوستانه:
حتماً به جزوه استاد عابد سلیمی که واقعاً محشره نگاهی انداخته شود و از بار علمی قوی این جزوه تا حد امکان در تالیف کتاب جدید استفاده شود.
4- ویژگیهای منفی کتب کنکوری: چه مواردی در کتب مختلف مشاهده کردید که برای قبولی در کنکور نامناسب بودند یا وقت گیر و ... .

و ...
پراکنده گویی و پرداختن به مسائل کم ارزش و کم بودن تست مشکل اصلی خواهد بود و گاهاً بسیاری از داوطلبان کنکور بواسطه همین مشکلات متضرر میشوند.

موفق و پیروز باشید

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط rosa_127 » دوشنبه 6 مهر 1388, 2:54 pm

قدردانی می کنم از مدیر محترم mojtabapc بابت ارائه نظرات ارزشمندشون؛
تجربه شخصی مثبت: از بین کتب تست کنکوری سیستم عامل فقط سعی کنید یکی را انتخاب کنید
با توجه به اینکه نکات بخش تئوری سیستم عامل در رفرنسهای مختلف از لحاظ کمی متفاوت هست و همین طور نکاتی که در آزاد چند سال اخیر مطرح می شه مثل معیارهای زمانبندی که بعضاً اختلاف نظر بین مولفان دیده می شه، فکر می کنید مطالعه از روی یک کتاب که طبیعتاً یادگیری داوطلب را منسجم و ساده تر می کند، تا چه اندازه قابلیت اعتماد دارد؟
(داوطلبانی که هدفشان قبولی در معتبرترین دانشگاه ها هست را در نظر بگیرید نه طیف اکثریت که با نکات مشترک هم می توانند درصدهای لازم را کسب کنند به طوریکه ویژگی جامع بودن کتاب را با هدف گفته شده ارضا کند)

با توجه به اینکه مفاهیم سیستم عامل به بیانی برای داوطلبان سنگین و به عبارت دیگر دور از ذهن هستند، نظرتان در مورد آوردن مفاهیم در حد خلاصه که مفهوم اصلی را برساند (در واقع جایگزینی برای توضیحات مفاهیم اساتید سر کلاس باشد) و البته قسمت نکات که حتماً باید تخصصی پرداخته شود، چی هست؟

با سپاس فراوان

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » دوشنبه 6 مهر 1388, 6:32 pm

rosa_127 نوشته شده:قدردانی می کنم از مدیر محترم mojtabapc بابت ارائه نظرات ارزشمندشون؛
تجربه شخصی مثبت: از بین کتب تست کنکوری سیستم عامل فقط سعی کنید یکی را انتخاب کنید
با توجه به اینکه نکات بخش تئوری سیستم عامل در رفرنسهای مختلف از لحاظ کمی متفاوت هست و همین طور نکاتی که در آزاد چند سال اخیر مطرح می شه مثل معیارهای زمانبندی که بعضاً اختلاف نظر بین مولفان دیده می شه، فکر می کنید مطالعه از روی یک کتاب که طبیعتاً یادگیری داوطلب را منسجم و ساده تر می کند، تا چه اندازه قابلیت اعتماد دارد؟
(داوطلبانی که هدفشان قبولی در معتبرترین دانشگاه ها هست را در نظر بگیرید نه طیف اکثریت که با نکات مشترک هم می توانند درصدهای لازم را کسب کنند به طوریکه ویژگی جامع بودن کتاب را با هدف گفته شده ارضا کند)

با توجه به اینکه مفاهیم سیستم عامل به بیانی برای داوطلبان سنگین و به عبارت دیگر دور از ذهن هستند، نظرتان در مورد آوردن مفاهیم در حد خلاصه که مفهوم اصلی را برساند (در واقع جایگزینی برای توضیحات مفاهیم اساتید سر کلاس باشد) و البته قسمت نکات که حتماً باید تخصصی پرداخته شود، چی هست؟

با سپاس فراوان
من فکر میکنم اگر ما یه بررسی انجام بدیم متوجه خواهیم شد که اگر با آگاهی و هشیاری وارد عرصه شویم(هر چند محدود ولی کامل) خیلی بهتر نتیجه خواهیم گرفت و عکس نقیض آن هم صادق است و هر وقت خواستیم همه چیز و همه منابع(که اتفاقاً متفاوت هم باشند!!) را داشته باشیم بدترین نتیجه ها را گرفته ایم
پیشنهاد من اینه که برای گرفتن نتیجه مناسب در سیستم عامل بهتر هست که با یکی جلو رفت و تاثیر این تمرکز و عدم سردرگمی در روز کنکور قابل لمس خواهد بود که داوطلبان خیلی راحت و بدون استرس به سوالات جواب میدهند..

ایده ی هم که مطرح کردین بسیار جالب و قابل تامل است
البته به صورت درس بیان شده باشه نه اینکه فقط نکته کنکوری گفته شود!!
اساساً نکات کنکوری در پاسخ تشریحی تست ها نمود پیدا می کنند(من که اینطور هستم!)

لازم به ذکر نیست که اینها تنها نظرات و تجارب من است، اما دلیلی نیست که بهترین پیشنهاد باشه!!
با تشکر از توجه شما به نظرات

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط rosa_127 » دوشنبه 6 مهر 1388, 6:49 pm

در سیستم عامل بهتر هست که با یکی جلو رفت و تاثیر این تمرکز و عدم سردرگمی در روز کنکور قابل لمس خواهد بود که داوطلبان خیلی راحت و بدون استرس به سوالات جواب میدهند.
در ارتباط با تاثیر خواندن چند رفرنس کاملاً موافق هستم و هدف این هست که انشا... تمامی نکات سرفصلهای مصوب کاردانی در یک کتاب قرار بگیره تا این نیاز و مشکلاتشان برطرف بشه.
لازم به ذکر نیست که اینها تنها نظرات و تجارب من است، اما دلیلی نیست که بهترین پیشنهاد باشه
مجدداً از همکاریتان تشکر می کنم.

vahidshahi

پست توسط vahidshahi » سه‌شنبه 7 مهر 1388, 12:20 pm

با سلام-به نظر من کتابهای سیلبر شاتس-استالینگز-مقسمی(سریع و 30 آزمون) و فهیمی برای کنکور خوبه ولی چون سوالات کنکور خیلی فرق با مطالب ارائه شده دارد بهتر است فهیمی را در اولویت قرار دهید.چون من خودم با این روش 8 سوال از 10 سوال رو درست زدم.موفق باشید

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط rosa_127 » سه‌شنبه 7 مهر 1388, 4:27 pm

قدردانی می کنم از کاربر گرامی vahidshahi در خصوص اظهار تجربه مفیدشان؛
بهتر است فهیمی را در اولویت قرار دهید
دوست عزیز طبق توصیه شما با توجه به اینکه سوالات سیستم عامل 5 سال اخیر کنکور سراسری از کتاب فهیمی طرح شده است، در اولویت قراردادن مطالعه این کتاب تذکر به جایی بود برای داوطلبان این کنکور.
سوالات کنکور خیلی فرق با مطالب ارائه شده دارد
صرفنظر از سوالات سراسری که کپی ناقصی از مباحث دکتر فهیمی هستند، اگر لطف کنید درباره موضوعی که اشاره کردید در ارتباط با تفاوت سطح سوالات آزاد با مباحث مطرح شده در رفرنسهای آزاد نظرتون رو بفرمایید ممنون می شم.

با سپاس فراوان

rasoolbasirat
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط rasoolbasirat » یک‌شنبه 12 مهر 1388, 3:50 pm

a
آخرین ویرایش توسط rasoolbasirat در دوشنبه 24 مرداد 1390, 3:18 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط rosa_127 » دوشنبه 13 مهر 1388, 2:30 am

قدردانی می کنم از کاربر گرامی rasoolbasirat در ارتباط با ارائه توصیه بجایشان؛
rasoolbasirat نوشته شده:در هنگام خوندن کتاب فهیمی به فرمول های پیچیده زیاد دقت نکنید چون توی کنکور سطح پایین سوال میدن.
سطح سوالات کنکورهای اخیر سراسری این موضوع را اثبات کرده؛ در تاکید صحبت دوستمون اضافه کنم که علاوه بر عدم نیاز به مطالعه فرمولهای پیچیده، فلوچارتها و اکثر تکه برنامه های کتاب دکتر فهیمی طبق سوالات کنکور و سطح علمی طراح که تواناییشان در طرح تستهای استاندارد را نشان دادند، قابل صرفنظر کردن هستند.

قفل شده