مرجع کامل کنکور کارشناسی (کتب . ضرایب . سرفصل)

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
mahboob
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: همین جا کره ی خاکی

Re: ***مرجع کامل کنکور کارشناسی 88 (کتب . ضرایب . سرفصل)***

پست توسط mahboob » شنبه 29 فروردین 1388, 2:34 am

چراکسی جواب نداد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معارف رو واسه 100% خونده بودم چون نمی خواستم زبان عمومی بخونم حالا بحث ادبیاتم بهش اضافه شد؟
من عمومی چی بخونم مدرسان کافیه؟
اگر تنهاترین تنها شوم بازهم خدا هست.او جانشین تمام نداشته های من است.

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » شنبه 29 فروردین 1388, 10:14 am

mahboob نوشته شده:چراکسی جواب نداد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معارف رو واسه 100% خونده بودم چون نمی خواستم زبان عمومی بخونم حالا بحث ادبیاتم بهش اضافه شد؟
شما مدرسان عمومی بخون کافیه و هر 3تا درس عمومی استاد میشی bil:
البته چاپ جدید مدرسان رو بگیر.
چاپ بهار 88 یا اگر نبود چاپ زمستان 87
موفق باشی

ليلا****
محل اقامت: اصفهان

پست توسط ليلا**** » شنبه 29 فروردین 1388, 11:10 am

سلام یعنی یکی تو اینجا پیدا نمیشه جواب سوال منو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترین منابع کنکوری دروس تخصصی رشته سخت افزار

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » شنبه 29 فروردین 1388, 11:35 am

ليلا**** نوشته شده:سلام یعنی یکی تو اینجا پیدا نمیشه جواب سوال منو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترین منابع کنکوری دروس تخصصی رشته سخت افزار
بهترین منابع برای گرایش سخت افزار کامپیوتر کتاب گستر علوم پایه هستن.همان کتابهایی که در گرایش نرم افزار هم این انتشارات به چاپ رسونده.
مثلا معماری گسترش علوم پایه عالیه یا مدار منطقی گسترش علوم پایه خوبه.
برنامه نویسی شما سخت افزاری ها هم که شبیهه نرم افزار هست.
در ضمن گسترش علوم پایه مدارهای الکتریکی و الکترونیکی هم داره که خیلی عالیه.
عمومی هم که مثل بچه های نرم افزار بخون bil:
موفق باشی

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » شنبه 29 فروردین 1388, 3:42 pm

ادبیات و معارف مدریان شریف خیلی عالیه...

پیشنهاد می کنم بخونیدش...

آرش
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط آرش » شنبه 29 فروردین 1388, 7:45 pm

عمومي مدرسان خيلي عاليه، ولي بايد چاپ جديد رو بگيري چون معارف از انديشه اسلامي 1 مياد.
ادبيات هم كه همونه،‌مدرسان رو بخوني موفق ميشي.

ليلا****
محل اقامت: اصفهان

پست توسط ليلا**** » یک‌شنبه 30 فروردین 1388, 12:49 pm

سلام مرسي كه جواب داديد يه سوال ديگه هم داشتم و اينكه من برنامه نويسيم زياد قوي نيست چه كتابي و چه زباني رو كار كنم بهتره كه بتونم حده اقل يه چند درصدي رو بزنم؟ (تو دانشگاه به ما زبان c رو ياد دادن) ktb:

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » یک‌شنبه 30 فروردین 1388, 9:27 pm

ليلا**** نوشته شده:سلام مرسي كه جواب داديد يه سوال ديگه هم داشتم و اينكه من برنامه نويسيم زياد قوي نيست چه كتابي و چه زباني رو كار كنم بهتره كه بتونم حده اقل يه چند درصدي رو بزنم؟ (تو دانشگاه به ما زبان c رو ياد دادن) ktb:
با سلام
زبان سی را فراموش و سی پلاس پلاس و ویژوال را بخوانید...

برای شروع سی پلاس پلاس کتاب خوب دکتر احمد فراهی که در بخش جزوات همین سایت هست را پیشنهاد می کنم. البته این کتاب یک مرجع کامل است و شاید برای کنکور زیاد باشد...

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » دوشنبه 31 فروردین 1388, 12:02 am

کتاب درس و کنکور سریع برنامه نویسی C و C++ و همچنین برنامه نویسی پارسسه آقای طورانی بهترین منبع برای برنامه نویسی هستن.
البته نظرات فوق هم تایید میشه ولی هیچ وقت تو زندگیت زبان C رو فراموش نکن حتی اگه طراح سوالات هم بگه فراموشش کن ولی تو فراموش نکن.
اصلا رشته کامپیوتر بدون زبان C معنا نداره.

Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Pherdous » دوشنبه 31 فروردین 1388, 2:03 am

کتاب درس و کنکور سریع برنامه نویسی C و C++ و همچنین برنامه نویسی پارسسه آقای طورانی بهترین منبع برای برنامه نویسی هستن.
البته نظرات فوق هم تایید میشه ولی هیچ وقت تو زندگیت زبان C رو فراموش نکن حتی اگه طراح سوالات هم بگه فراموشش کن ولی تو فراموش نکن.
اصلا رشته کامپیوتر بدون زبان C معنا نداره.
سلام و درود بر شما دوست عزیز
من کتاب کنکور سریع سی و سی پلاس پلاس آقای مقسمی را دارم و آنچنان هم که شما تصور میکنید بهترین نیست.مخصوصآ قسمت سی پلاس پلاس.دقت کنید که اگرچه برای دروس کنکوری مطالب باید خلاصه وار باشند اما در مورد خواص شئی گرایی این زبان بهتر بود ایشان انقدر با سرعت از مطالب گذر نکنند . چرا که بعد از خواندن چند فصل از این کتاب تقریبآ فقط نکاتی در ذهن شما انباشته شده اند که هر زمان شما بخواهید موضوع جدیدی را بیاموزید باید به عقب بازگشته و مطالب قبلی را مرور کنید.چون ایشان در بسیاری از موارد نکاتی را عنوان کرده و با مثالی از موضوع عبور میکنند.مطالب در سی پلاس پلاس بسیار مفهومی تر و عمقی تر است از زبانهای دیگر.
کتابی که شاید یکی از بهترین ها باشد ، کتاب "راهنمای سریع c++" از هربرت شیلد و ترجمه ی شادمان پور است که واقعآ عالی است.جالب است که بدانید جناب مقسمی هم قسمت سی پلاس پلاس کتاب خود را دقیقآ از روی مطالب همین کتاب نوشته اند . حتی مثالهای ایشان نیز دقیقآ همان است که در کتاب هربرت شیلد عنوان شده اند.در این کتاب مطالب بسیار مفهومی تر و بهتر بررسی و آموزش داده میشوند.
در مورد پاراگراف اخرتان هم باید گفت که حق با شماست .اما شما حتمآ میدانید که سی پلاس پلاس همه ی امکانات و جزئیات سی را در بر میگیرد و شاید تا زمانی که وارد حوزه ی برنامه نویسی شئی گرا نشده هیچ فرقی با سی ندارد.و فرقها تنها شاید اندکی در جریانهای ورودی خروجی ، یکسری توابع استاندارد و ساختارها و دیگر تفاوتهای جزئی مشاهده شوند.باتوجه به اینکه سوالات از سی پلاس پلاس خواهند بود پس بهتر است از همان سی پلاس پلاس شروع کرد.البته نظر شما هم کاملآ محترم است.
در پناه حق.

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » دوشنبه 31 فروردین 1388, 3:23 am

من کتاب کنکور سریع سی و سی پلاس پلاس آقای مقسمی را دارم و آنچنان هم که شما تصور میکنید بهترین نیست.مخصوصآ قسمت سی پلاس پلاس.دقت کنید که اگرچه برای دروس کنکوری مطالب باید خلاصه وار باشند اما در مورد خواص شئی گرایی این زبان بهتر بود ایشان انقدر با سرعت از مطالب گذر نکنند . چرا که بعد از خواندن چند فصل از این کتاب تقریبآ فقط نکاتی در ذهن شما انباشته شده اند که هر زمان شما بخواهید موضوع جدیدی را بیاموزید باید به عقب بازگشته و مطالب قبلی را مرور کنید.چون ایشان در بسیاری از موارد نکاتی را عنوان کرده و با مثالی از موضوع عبور میکنند.مطالب در سی پلاس پلاس بسیار مفهومی تر و عمقی تر است از زبانهای دیگر.
شما خودتون هم داری میگی کنکور سریع . پس من گفتم بهترین منبع برای کنکور برنامه نویسی کتابهای مقسمی و پارسه هستن و شکی هم در گفته های خودم ندارم و البته نظر شخصی خودم و سلیقه من هستن.
و اگر قرار بود که همه مطالب سر حوصله و با حجم بسیار بالا گفته میشد که دیگه اسمش را کتاب کنکوری نمی گذاشتند.
توجه داشته باش که در کتابهای کنکوری چکیده مطالب و مفید برای تست زنی و حل سریع مسائل با توجه به سرفصل کنکور داده میشوند نه گفتن تمام جزییات یک زبان برنامه نویسی.
کتابی که شاید یکی از بهترین ها باشد ، کتاب "راهنمای سریع c++" از هربرت شیلد و ترجمه ی شادمان پور است که واقعآ عالی است.جالب است که بدانید جناب مقسمی هم قسمت سی پلاس پلاس کتاب خود را دقیقآ از روی مطالب همین کتاب نوشته اند . حتی مثالهای ایشان نیز دقیقآ همان است که در کتاب هربرت شیلد عنوان شده اند.در این کتاب مطالب بسیار مفهومی تر و بهتر بررسی و آموزش داده میشوند.
شما فقط همین کتاب رو بخون ببینم میتونی فقط 30% از برنامه نویسی کنکور رو بزنی!!
من که با خوندن کتاب مقسمی از 20تا سوال به 19تا جواب صحیح دادم و اون یکی هم که جواب ندادم چون سوالش غلط طرح شده بود.و تجربه خودم در کنکور و اینکه به شخصه قدرت این کتاب در کنکور را دیدم.
و البته خود من بسیاری از کتابهای مرجع زبان C و C++ مانند دیتل را دارم و مطالعه کرده ام ولی نه برای کنکور.
اما شما حتمآ میدانید که سی پلاس پلاس همه ی امکانات و جزئیات سی را در بر میگیرد و شاید تا زمانی که وارد حوزه ی برنامه نویسی شئی گرا نشده هیچ فرقی با سی ندارد.و فرقها تنها شاید اندکی در جریانهای ورودی خروجی ، یکسری توابع استاندارد و ساختارها و دیگر تفاوتهای جزئی مشاهده شوند
نمی خواستم اینو بگم که تصور شود قصد خودنمایی داشته ولی لازم دونستم بگم خود من برنامه نویسی C و C++ را در حد جنون کار کرده و به لطف خدا و زحمات اساتید مجربی که داشتم تا حدودی تبحر وحشتناکی در این دو زبان پیدا کردم و از گفته شما هم قدری متعجب شدم و اینکه در زبان C نکته ها نهفته شده که هر کدامشون میتونه یه داوطلب کنکور رو از پا دربیاره و این نکته ها هیچ وجه مشترکی با زبان C++ ندارند.
باتوجه به اینکه سوالات از سی پلاس پلاس خواهند بود پس بهتر است از همان سی پلاس پلاس شروع کرد
شما مطمئنی؟
اگر امسال زبانC آمد چکار میکی؟ البته شاید هم زبان C نیاد!
پس بهتره که آماده باشی و اینکه در کنکور کاردانی به کارشناسی اصلا به منطق و حرف حساب گوش نکن چون کنکور کاردانی به کارشناسی یه کنکور کذایی محض برای سازمان سنجش بوده و هست و خواهد بود که از سر تکلیف مجبور به برگزاری این کنکور هستند.
البته نظر شما هم کاملآ محترم است.
و البته صحبت های شما.
اینهایی که گفتم فقط نظرات و تجربه های دوران کنکوری خودم هستند و به یاری خدا هم موفق شدم و دلیل بر پذیرفته شدنشون برای همه کاربران نیست. و شاید بعضی از دوستان به نحوی دیگه موفق باشند و یا با خواندن کتابهایی دیگر بتوانند نتیجه بگیرند ولی من خیلی راهها رفتم تا به اینها رسیدم :wink:
در هر صورت برای شما و دیگر کاربران سایت که امسال کنکور دارند آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم و انشالله موفق باشید.

Pherdous
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط Pherdous » دوشنبه 31 فروردین 1388, 4:24 am

شما خودتون هم داری میگی کنکور سریع . پس من گفتم بهترین منبع برای کنکور برنامه نویسی کتابهای مقسمی و پارسه هستن و شکی هم در گفته های خودم ندارم و البته نظر شخصی خودم و سلیقه من هستن.
و اگر قرار بود که همه مطالب سر حوصله و با حجم بسیار بالا گفته میشد که دیگه اسمش را کتاب کنکوری نمی گذاشتند.
توجه داشته باش که در کتابهای کنکوری چکیده مطالب و مفید برای تست زنی و حل سریع مسائل با توجه به سرفصل کنکور داده میشوند نه گفتن تمام جزییات یک زبان برنامه نویسی.
درود بر شما.
دوست من ، در این جا من تنها نظرات شخصی خودم را ابراز داشتم و نمیخواهم چیزی از گفته هایم را به اثبات برسانم.
منظور من این بوده است که کتاب کنکور سریع سی پلاس پلاس به تنهایی میتواند تا اندازه ای گیج کننده باشد و داشتن کتابی مرجع در کنار کتابهای کنکور سریع بسی راهگشا خواهد بود.اگر من میخواستم تنها از روی همین کتاب هربرت شیلد بخوانم دیگر نه کتاب مقسمی را میگرفتم و نه جزوه ی پارسه را.
یا نظر شما در مورد اینکه مطالب برای کنکور باید چکیده باشند کاملآ موافق نیستم چراکه در بسیاری موارد مفهومی آموختن نتایج بهتری را نشان داده است(حد اقل در مورد خودم.)
شاید شما به دلیل اینکه قبلآ زیاد سی و سی پلاس پلاس کار کرده اید ، با این کتاب راحت ترید.اما به نظر من این کتاب برای شخصی که تازه شروع به آموختن کلاس و شئی و پلی مورفیسم و... میکند میتواند اندکی گنگ باشد.و نیاز به کتابی مرجع احساس میشود.
شما فقط همین کتاب رو بخون ببینم میتونی فقط 30% از برنامه نویسی کنکور رو بزنی!!
من که با خوندن کتاب مقسمی از 20تا سوال به 19تا جواب صحیح دادم و اون یکی هم که جواب ندادم چون سوالش غلط طرح شده بود.و تجربه خودم در کنکور و اینکه به شخصه قدرت این کتاب در کنکور را دیدم.
و البته خود من بسیاری از کتابهای مرجع زبان C و C++ مانند دیتل را دارم و مطالعه کرده ام ولی نه برای کنکور.
در این مورد نظرم را در بالا گفتم.اما بازهم میگویم که کتاب جناب مقسمی کاملا از روی کتاب هربرت شیلد نوشته شده و حتی مثالهای کوتاه و جزئی این دو کتاب هم کاملآ یکسان است تا چه برسد به جمله ها و...(اگر باور نمیکنید برایتان اسکن میکنم و میگذرام تا ببینید)
می خواستم اینو بگم که تصور شود قصد خودنمایی داشته ولی لازم دونستم بگم خود من برنامه نویسی C و C++ را در حد جنون کار کرده و به لطف خدا و زحمات اساتید مجربی که داشتم تا حدودی تبحر وحشتناکی در این دو زبان پیدا کردم و از گفته شما هم قدری متعجب شدم و اینکه در زبان C نکته ها نهفته شده که هر کدامشون میتونه یه داوطلب کنکور رو از پا دربیاره و این نکته ها هیچ وجه مشترکی با زبان C++ ندارند.
مسلمآ شما که در این زمینه دارای تبحر بالایی هستید بهتر از من مبتدی میدانید.من چندان تجربه ای در زمینه ی کار با سی و سی پلاس پلاس ندارم . جز چند برنامه کوچک و کوتاه.اما من منظورم سرفصلها و مطالبی بوده که در دانشگاه ها تدریس میشوند.نه عناوین پیچیده و عمیق این دو زبان که بیشتر جنبه های خیلی تخصصی دارند .
با این حال ، در این مورد نظر من بر عکس نظر شماست(با عرض پوزش).چرا که دنیای برنامه نویسی سی پلاس پلاس بسیار مطالب و پیچیدگی ها و کاربردها افزون بر سی دارد که شاید یک برنامه نویس خیلی متبحر در سی ، بدون آشنایی با سی پلاس پلاس ، در اولین برنامه ای که با سی پلاس پلاس نوشته شده کاملآ گیج و مبهوت شود.البته این گفته ی من تنها نیست، بلکه بسیاری از نامداران و نویسندگان این حوزه بر این که سی پلاس پلاس بسیار پیشرفته تر از سی است صحه گذاشته اند از جمله همین هربرت شیلد که کتابهای بسیاری در مورد سی و سی پلاس نوشته و مشهورترین نویسنده در زمینه ی این دو زبان است و یا دیویس.
شاید هم من اشتباه میکنم که اگر اینگونه است از شما تقاضا میکنم مرا راهنمایی فرمایید و از اشتباه دور کنید.
شما مطمئنی؟
اگر امسال زبانC آمد چکار میکی؟ البته شاید هم زبان C نیاد!
پس بهتره که آماده باشی و اینکه در کنکور کاردانی به کارشناسی اصلا به منطق و حرف حساب گوش نکن چون کنکور کاردانی به کارشناسی یه کنکور کذایی محض برای سازمان سنجش بوده و هست و خواهد بود که از سر تکلیف مجبور به برگزاری این کنکور هستند.
به هیچ وجه.به همین خاطر قبلآ یکی دو دور سی را از روی کتاب مهندس مقسمی مطالعه کرده ام.و کاملآ هم میدانم که سازمان سنجش چقدر بر این جماعت " بی ولی در نظام آموزشی "(داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی) ظلم روا میدارد.
و البته صحبت های شما.
اینهایی که گفتم فقط نظرات و تجربه های دوران کنکوری خودم هستند و به یاری خدا هم موفق شدم و دلیل بر پذیرفته شدنشون برای همه کاربران نیست. و شاید بعضی از دوستان به نحوی دیگه موفق باشند و یا با خواندن کتابهایی دیگر بتوانند نتیجه بگیرند ولی من خیلی راهها رفتم تا به اینها رسیدم
در هر صورت برای شما و دیگر کاربران سایت که امسال کنکور دارند آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم و انشالله موفق باشید.
همچنین من نیز برای شما و تمام اعضای نیک سرشت این سایت آرزوی پیروزی را دارم و در نهایت هم پیشنهاد من این است:
برای سی و سی پلاس پلاس از کتاب کنکور سریع سی پلاس پلاس مقسمی یا کتاب محمد عادلی نیا از انتشارات مدرسان شریف و یک مرجع مثل راهنمای سریع سی پلاس پلاس از هربرت شیلد یا کتاب جعفرنژاد یا دیتل به عنوان کمک استفاده کنید.
از مدیران و کاربران محترم نیز پوزش میطلبم بابت کجبری تاپیک.
در پناه حق.

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » دوشنبه 31 فروردین 1388, 6:59 pm

اطلاعات مربوط منقضی شد.
آخرین ویرایش توسط Sina-S در جمعه 14 مرداد 1390, 3:43 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

siamak_bit
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط siamak_bit » جمعه 4 اردیبهشت 1388, 11:58 am

سلام من کتاب معارف مدرسان و دارم میشه راهنمای کنید از چه فصلهای باید بخونم ؟؟ و لطفا بگید منظور از این که معارف حذف شده واندیشه امسال هست یعنی چی

Sina-S
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط Sina-S » جمعه 4 اردیبهشت 1388, 1:37 pm

اندیشه اسلامی1 و معارف اسلامی1 دو کتاب جداگانه هستند که امسال مانند سال پیش از کتاب اولی سوال طرح خواهد شد (به احتمال زیاد)...

چاپ کتاب مدرسان شما کی هست ؟

قفل شده