كنكور سراسري 88

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده

به نظرتون سطح سوالات امسال چطور بود؟

سخت
39
27%
متوسط
76
53%
آسان
29
20%

مجموع رأی ها: 144

آواتار کاربر
DrXoX
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: تــهـران اسمم:محمد
تماس:

Re: كنكور سراسري 88

پست توسط DrXoX » چهارشنبه 14 مرداد 1388, 9:57 pm

mrfatahi نوشته شده:سلام
مرسی پاسخ دادی
فقط یه نکته امسال مطمئنا ظرفیت ها زیر 80 تا که نمیشه ؟ تازه به نظر میرسه 100 تا هم بشه. حالا فرض بگیریم مثل پارسال 80 تا بگیرن آیا بازم احتمال داره امسال با 6500 این دانشگاه ها مثل بابل و فریونکنار و گرگان و ... قبول شد ؟
سلام

بهتره تا اومدن نتایج و اعلام ظرفیت ها توسط سنجش صبر کنید.البته 80 تا که تو دفترچه می نویسه حدودا 110 یا 120 تا بر میداره.
حالا فرض بگیریم مثل پارسال 80 تا بگیرن آیا بازم احتمال داره امسال با 6500 این دانشگاه ها مثل بابل و فریونکنار و گرگان و ... قبول شد ؟
بله احتمالش هست .
آخرین ویرایش توسط DrXoX در پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 8:12 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
ترجیح میدم با کفشهام راه برم و به خدا فکر کنم تا اینکه در مسجد بشینم و به کفشهام فکر کنم

آواتار کاربر
DrXoX
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط DrXoX » چهارشنبه 14 مرداد 1388, 10:01 pm

farzadho نوشته شده:سلام
کنکور امسال ساختمان داده ها آسون بود
سیستم عامل از این کتاب مزخرف فهیمی بود و من استالینگ خونده بودم کم زدم
ذخیره خیلی خوب بود واسه اونا که خونده بودن
مدار بی انصاف ها 7 تا فلیپ فلاپ دادن من نخونده بودم!! ولی در کل آسون بود
ریاضی نگاه نکردم زبان تخصصی آسون بود من زیاد نزدم
عمومی هم من زیاد نخونده بودم ولی فکر میکنم سخت بود...
برنامه نویسی خیلی سخت بود اصلا استاندارد نبود!!!!سال های پیش انقدر مسخره...امسال سخت...
یکی رتبه منو حساب کنه
درصد ها طبق کلید های سایت است
ادبیات 3 درصد
معارف 5 درصد
زبان عمومی 0
ریاضی 0
مدار منطقی 26 درصد
زبان تخصصی 20 درصد
برنامه نویسی 38 درصد
ساختمان 57 درصد
ذخیره 50 درصد
سیستم عامل 13 درصد
تشکر.

رتبه شما طبق نرم افزار تخمین رتبه:1408
ترجیح میدم با کفشهام راه برم و به خدا فکر کنم تا اینکه در مسجد بشینم و به کفشهام فکر کنم

آواتار کاربر
arashmanteghi
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: چالوس
تماس:

پست توسط arashmanteghi » چهارشنبه 14 مرداد 1388, 11:05 pm

لطفا فقط آقا پیمان و یا مدیران انجمن پاسخ بدن (فوق العاده مهم)
این حرف از کاربری به نام مهیار که سال 87 کنکور داشت در سایت درج شده :
"فقط چند نكته كه تويه انتخاب شهر هاي شما ديدم اينه كه به نظر من بايد هر كسي نسبت به رتبش انتخاب شهر كنه مثلا كسي كه رتبش 2500 ميشه صد در صد نميتونه دولتي رو بياره بنابراين بهتره انتخابهاي اولشو بذاره غيرانتفايي هايي با همون سطح رتبش چون امكان داره مثلا كس ديگه اي كه رتبش شده 2501 بياد انتخاب اولشو بزنه اون غير انتفايي كه شما ميتونيد قبول شيد بنابر اين اولويت با اون ميشه و شما امكان اينكه اونجا رو بياريد از دست ميديد . به عنوان مثال يه نفر مياد انتخاب اولشو اينطوري ميزنه مثلا انتخاب اول شمسي پور انتخاب دوم خيام مشهد . يه نفر ديگه كه رتبش خيلي به شما نزديكه انتخاب اولشو بزنه خيام و انتخاب دومشو بزنه يه جايه ديگه بنا براين اولويت با نفر دومه و اين وسط شما هستيد كه ضرر ميكنيد"
آقا پیمان این یعنی چی؟ این که برعکس اون جوابی هست که شما درمورد الویت های گزینش دانشگاه به من گفتید. تورو خدا رفع شبه کنید. چند وقت دیگه نتیجه ها میاد ما باید انتخاب دانشگاه کنیم.
مسئله دیگه اینکه من از بچه هایی که کنکور کارشناسی پیوسته داشتند امسال شنیدم مازندران رفته جز منطقه بومی تهران،حتی زنجان و قزوینم همینطور. این درسته و آیا واسه ما هم صدق میکنه؟مثلا منی که بومی مازندرانم اگه رتبه 500 داشته باشم به شبانه تهران یا زنجان امیدوار باشم؟ اصلا میشه شما یه تعریفی از بومی بودن بکنین؟ ما که نفهمیدیم هر کس فقط بومی استان خودشه؟(سیستم دانشگاه آزاد) یا کل کشور 8 – 9 تا منطقه بومی داره؟(سیستم سراسری بچه های کارشناسی پیوسته). اگه منطقه بندی هست هر منطقه شامل چه استان هایی هست. ممنونم.
زرتشت: خدمت به خلق وظیفه نیست ، نوعی لذت است زیرا به سلامتی و خوشی شما می افزاید.

آواتار کاربر
پیر کاردانی
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: قطعه ای از بهشت

پست توسط پیر کاردانی » چهارشنبه 14 مرداد 1388, 11:55 pm

arashmanteghi نوشته شده:لطفا فقط آقا پیمان و یا مدیران انجمن پاسخ بدن (فوق العاده مهم)
"فقط چند نكته كه تويه انتخاب شهر هاي شما ديدم اينه كه به نظر من بايد هر كسي نسبت به رتبش انتخاب شهر كنه مثلا كسي كه رتبش 2500 ميشه صد در صد نميتونه دولتي رو بياره بنابراين بهتره انتخابهاي اولشو بذاره غيرانتفايي هايي با همون سطح رتبش چون امكان داره مثلا كس ديگه اي كه رتبش شده 2501 بياد انتخاب اولشو بزنه اون غير انتفايي كه شما ميتونيد قبول شيد بنابر اين اولويت با اون ميشه و شما امكان اينكه اونجا رو بياريد از دست ميديد . به عنوان مثال يه نفر مياد انتخاب اولشو اينطوري ميزنه مثلا انتخاب اول شمسي پور انتخاب دوم خيام مشهد . يه نفر ديگه كه رتبش خيلي به شما نزديكه انتخاب اولشو بزنه خيام و انتخاب دومشو بزنه يه جايه ديگه بنا براين اولويت با نفر دومه و اين وسط شما هستيد كه ضرر ميكنيد"
آقا پیمان این یعنی چی؟ این که برعکس اون جوابی هست که شما درمورد الویت های گزینش دانشگاه به من گفتید. تورو خدا رفع شبه کنید. چند وقت دیگه نتیجه ها میاد ما باید انتخاب دانشگاه کنیم.
مسئله دیگه اینکه من از بچه هایی که کنکور کارشناسی پیوسته داشتند امسال شنیدم مازندران رفته جز منطقه بومی تهران،حتی زنجان و قزوینم همینطور. این درسته و آیا واسه ما هم صدق میکنه؟مثلا منی که بومی مازندرانم اگه رتبه 500 داشته باشم به شبانه تهران یا زنجان امیدوار باشم؟ اصلا میشه شما یه تعریفی از بومی بودن بکنین؟ ما که نفهمیدیم هر کس فقط بومی استان خودشه؟(سیستم دانشگاه آزاد) یا کل کشور 8 – 9 تا منطقه بومی داره؟(سیستم سراسری بچه های کارشناسی پیوسته). اگه منطقه بندی هست هر منطقه شامل چه استان هایی هست. ممنونم.
سلام
تا جایی که ما می دونیم.
در انتخاب رشته اصل انتخاب کردن هست.
و طبق موارد دفترچه اولویت ها مهم نیست.
در همین مثال آقا مهیار شما اگر تبه ات بیشتر باشه و دولتی و خیام مشهد رو زده باشی و کسی دیگه با رتبه پائین اول خیام و بعد مثلا توس مشهد رو زده باشه.
اولویت با شمائی هست که رتبه ات بیشتره.
در واقع اینجوریه که واسه هر مرکز براساس تعداد ورودی بیشترین رتبه هایی که اون مرکز رو انتخاب کردن گزینش می شن.
یعنی 1000 نفز شمی پور رو انتخاب کرده باشن فقط بالاترین رتبه ها قبول می شن.
واسه بومی تا جایی که یادمه چیزی در مورد بومی تو کاردانی به کارشناسی نداریم.
واسه بومی شدن مازندران واسه ساختار سراسری هست.
وگرنه حتی اگر هم بخواد باشه که نیست باید فقط شهر محل زندگی و محل تولد بومی محسوب بشه واسه این آزمون.
اما بازم دفترچه رو نگاه کنید.
اما تا جایی که صحبت شد بومی نداریم در این کنکور.

* دوستان ای که بهتر در جریان هستند تکمیل کنند حرفای بنده رو.شاید قانون های ما قدیمی شده. amuz:

یا علی
تلاش نکن تا شکست نخوری

تا تلاشی دیگر
یا علی

آواتار کاربر
DIGITAL
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط DIGITAL » پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 12:36 am

بله دوست عزیز همون طور که دوستمون پیر فروم گفتن اولویت با اونه که رتبش بهتره (بیخودی نیست که پیر فروم هستن). اگه یکی از برنامه های گزینۀ دو یا فرصت برابر یا گزینۀ جوانو دو سه روز پیش میدیدی دقیقاً راجع به این موضوع بحث می کردن.
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند
تا اجراء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد. (کوروش کبیر)

... و خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ
بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم
و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم (دکتر علی شریعتی)

آواتار کاربر
arashmanteghi
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط arashmanteghi » پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 12:51 am

پیر کاردانی جان عزیز راستش من منظور شما رو در مورد الویت متوجه شدم. اما یه مقدار گنگ بود. مدیران دیگه هم تایید میکنند که اون کاربر اشتباه گفته آیا؟
در مورد الویت هم اینکه من تو دفترچه شماره 2 پارسال و شماره یک همین امسال خوندم شبانه ها 60 تا 80 درصد ظرفیت رو بومی میگیرن. خب این یعنی قضیه بومی بودن واسه ما هم وجود داره دیگه. مگه نه؟ لطفا در مورد این بومی بودن توضیحات بیشتری اگه کسی داره لطق کنه در اختیار ما بزاره.

راستی گزینه دو و امثال اون واسه بچه های کارشناسی پیوسته هست. اگه چیزای اونا واسه ما صدق کنه خب لابد جریانه مناطق بومی هم صدق میکنه دیگه. " آقا پیمان کمک کنید"
زرتشت: خدمت به خلق وظیفه نیست ، نوعی لذت است زیرا به سلامتی و خوشی شما می افزاید.

آواتار کاربر
peyman
مدیر کل
مدیر کل
محل اقامت: MACS0647- JD
تماس:

پست توسط peyman » پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 1:22 am

اولویتها فقط و فقط بر اساس رتبه کشوری سنجیده میشه
یعنی نرم افزار مربوطه از نفر اول کنکور شروع میکنه به پر کردن ظرفیت دانشگاهها ... تا نفر آخر
اینکه اگه من این اولویت پایین رو اول بزنم پس شانسم بیشتر میشه یا برعکس، یه تفکر ناقص از انتخاب شهر دانشگاه آزاده که متاسفانه خیلی ها اونو با کنکورهای دیگه قاطی میکنند.
همین پارسال یکی از بچه های انجمن با اینکه روزانه شهر خودشو آوره بوده، به خاطر همین اشتباه کوچیک، شبانه قبول شد و هزینش رو هم الان داره میپردازه
پس یادتون باشه اولیتها رو باید بر اساس علاقه رتبه بندی کنید
...

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 2:12 am

arashmanteghi نوشته شده:لطفا فقط آقا پیمان و یا مدیران انجمن پاسخ بدن (فوق العاده مهم)
دوست عزیز این خبر به هیچ وجه درست نیست، اولویت بندی انتخاب ها فقط در کنکورهای آزاد مهم هست و در کنکور سراسری شما بر حسب علاقه شروع به انتخاب میکنی.
همون طور که آقا پیمان گفتند از نفر اول شروع به بررسی میشه.
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

آواتار کاربر
eli
مدیر نمونه سایت کارشناسی
مدیر نمونه سایت کارشناسی

پست توسط eli » پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 2:17 am

Farzaneh_A نوشته شده:آقا feremerz لطف کردن قبلا رتبه منو دراوردن.
بهترین حالت 39
متوسط 103
بدترین 179
حالا میخواستم خواهش کنم از مدیران سایت یا کسایی که با دانشگاههای تهران آشنان یا تو تهران درس میخونن راهنماییم کنید راجع به دانشگاههای تهران. من بومی تهران هستم. با این رتبه کجا میتونم قبول بشم؟
شبانه شریعتی حداکثر تا چه رتبه ای میگیره؟ یا کدوم دانشگاه بهتره؟ علم و فرهنگ یا صدرا؟ اگه جواب بدین ممنون میشم.
داریم به اعلام رتبه ها نزدیک میشیم و مدیران سایت اگه مارو با دانشگاههای مختلف آشنا کنن فکر کنم خیلی تو انتخاب دانشگاه و شهر کمکمون کنه. بازم ممنون که به فکر مایین
دوست عزیز اگر خبر حذف سهمیه های تهران صحت داشته باشه شما برای سوالتون باید به تالار آرشیو نتایج به تاپیک لیست قبول شدگان سال 86 مراجعه کنید و اگر این خیر صحت نداشته باشه شما باید به تاپیک لیست قبول شدگان سال 87 مراجعه کنید.
در مورد معرفی دانشگاه های تهران شما باید به تالار معرفی دانشگاه ها مراجعه کنید و در اون تالار تاپیک های مربوطه موجود میباشد.
شما با کمی جستجو می تونستید به پاسخ سوال هاتون برسید.
موفق باشی.
در قفس کـــــــــه باشی دیگر شیـــــــــر یا قنـــــــــاری بودنت مهم نیســـــــــت.

آزادی یـــــــــک دنیـــــــــاست پراز حرفـــــــــای نگفتـــــــــه.

در کشـــــــــور مـــــــــن آزادی فقط نام یک میدان است.

آواتار کاربر
arashmanteghi
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط arashmanteghi » پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 2:43 am

peyman نوشته شده:اولویتها فقط و فقط بر اساس رتبه کشوری سنجیده میشه
یعنی نرم افزار مربوطه از نفر اول کنکور شروع میکنه به پر کردن ظرفیت دانشگاهها ... تا نفر آخر
اینکه اگه من این اولویت پایین رو اول بزنم پس شانسم بیشتر میشه یا برعکس، یه تفکر ناقص از انتخاب شهر دانشگاه آزاده که متاسفانه خیلی ها اونو با کنکورهای دیگه قاطی میکنند.
همین پارسال یکی از بچه های انجمن با اینکه روزانه شهر خودشو آوره بوده، به خاطر همین اشتباه کوچیک، شبانه قبول شد و هزینش رو هم الان داره میپردازه
پس یادتون باشه اولیتها رو باید بر اساس علاقه رتبه بندی کنید
مرسی آقا پیمان دیگه واقعا حیال ما رو راحت کردین. بدجوری نگران این مسئله بودم.
درباره وضعیت بومی بودن که من سوال کردم چیزی نمیگید مدیزان محترم؟

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » پنج‌شنبه 15 مرداد 1388, 9:57 am

سلام
نحوه انتخاب دانشجو در دانشگاههای دولتی و علمی کاربردی بر اساس نمره قبولی داوطلب است و هیچ ربطی به اولویت ها نداره و اولویت صرفا فقط علاقه داوطلب می باشد .
مثلا اگر یک داوطلب رتبه 700 رو بیاره و انتخاب 45 رو دانشگاه علم و فرهنگ بزنه ولی داوطلب دیگه رتبه 850 بیاره و انتخاب اول رو علم و فرهنگ بزنه قطعا همون داوطلبی پذیرفته میشه که رتبه 700(رتبه بهتر) آورده.

متاسفانه همچین پست هایی که باعث گمراهی کاربران میشوند در فروم نباید باشه(مثل همین پستی که خودتون گفتی) بر همین اساس در حال گذاشتن قانونی هستیم که پست های انحرافی و گمراه کنند علمی و تحصیلی کاربران توسط مدیران حذف و یا اصلاح شوند تا از بروز و ترویج اطلاعات غلط جلوگیری بشه.

آواتار کاربر
SJJ
مشاور وِیژه
مشاور وِیژه

پست توسط SJJ » جمعه 16 مرداد 1388, 12:03 am

mojtabapc نوشته شده: سلام
نحوه انتخاب دانشجو در دانشگاههای دولتی و علمی کاربردی بر اساس نمره قبولی داوطلب است و هیچ ربطی به اولویت ها نداره و اولویت صرفا فقط علاقه داوطلب می باشد .
مثلا اگر یک داوطلب رتبه 700 رو بیاره و انتخاب 45 رو دانشگاه علم و فرهنگ بزنه ولی داوطلب دیگه رتبه 850 بیاره و انتخاب اول رو علم و فرهنگ بزنه قطعا همون داوطلبی پذیرفته میشه که رتبه 700(رتبه بهتر) آورده.

متاسفانه همچین پست هایی که باعث گمراهی کاربران میشوند در فروم نباید باشه(مثل همین پستی که خودتون گفتی) بر همین اساس در حال گذاشتن قانونی هستیم که پست های انحرافی و گمراه کنند علمی و تحصیلی کاربران توسط مدیران حذف و یا اصلاح شوند تا از بروز و ترویج اطلاعات غلط جلوگیری بشه.
تایید می شه bil: .
همونطوری که آقا مجتبی گفتن ، سیستم این طوریه از رتبه ی 1 شروع می شه و از انتخاب های ایشون اولین جایی رو که ظرفیت خالی داشته باشه واسه اون نفر کنار گذاشته می شه ، بعد سراغ نفر دوم می ره و به همین ترتیب الی آخر ... ، یعنی تا وقتی که جایی برای نفر n ام اختصاص داده نشده ، سیستم سراغ نفر n+1 ام نخواهد رفت.
پس شما اصلا نگران نباشین و با خیال راحت انتخاب هاتون رو از بهترین دانشگاه ها و به ترتیب علاقه تون انجام بدید. bil:

برای سهمیه های بومی هم که 80% پذیرش اون ورودی رو به خودش اختصاص می ده ، این سیستم بین واجدین شرایط (یعنی بومی های اون دانشگاه) اجرا می شه. (سهمیه ی بومی فقط برای دوره های شبانه وجود داره ، روزانه و غیر انتفاعی سهمیه ی بومی نداره.)

بومی هم به کسانی اطلاق می شه که ساکن استانی هستن که دانشگاه مربوطه در اونجاست.

wishmaster48
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط wishmaster48 » جمعه 16 مرداد 1388, 12:29 am

سلام
درصدهای من
معارف 30
ادبیات 60
زبان 10
ریاضی 0
زبان تخصصی 60
برنامه سازی 30
مدار 70
سیستم 60
ذخیره 60
ساختمان 60 یا 70
میشه بکید رتبه من چند میاد؟
ممنون

آواتار کاربر
DrXoX
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تماس:

پست توسط DrXoX » جمعه 16 مرداد 1388, 12:52 am

wishmaster48 نوشته شده:سلام
درصدهای من
معارف 30
ادبیات 60
زبان 10
ریاضی 0
زبان تخصصی 60
برنامه سازی 30
مدار 70
سیستم 60
ذخیره 60
ساختمان 60 یا 70
میشه بکید رتبه من چند میاد؟
ممنون
رتبه شما خیلی خوب میشه

رتبه شما طبق نرم افزار تحمین رتبه :33 (با 60% درصد ساختمان داده)

Santa_banta
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران

پست توسط Santa_banta » جمعه 16 مرداد 1388, 1:47 am

سلام خدمت دوستان عزیز

لطفا بگید که زمان اعلام نتایج کی هست ؟

قفل شده