تبادل نظر در مورد كنكور سراسري 90

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده
آواتار کاربر
mostafa2020
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: تهران

Re: تبادل نظر در مورد كنكور سراسري 90

پست توسط mostafa2020 » جمعه 7 مرداد 1390, 6:32 pm

سامان نوشته شده:
Moh3n.Cinema نوشته شده:
معنی اون اینه که 37000 نفر مجاز به انتخاب رشته شدن که حدود 20000 تاش قبول می شدن...
برای این ظرفیت مجاز رو دو برابر اعلام می کنن چون یکی مثل من که پارسال 4 هزار شد اصلا نمی تونست انتخاب رشته و شهر کنه و کنکور واسم سوری بود
من متوجه نشدم منظورتون چیه... میشه یکم توضیح بدید چرا با رتبه ی 4000 نتونستید انتخاب شهر و رشته بکنید ؟
با اجازه از آقا محسن
فکر کنم منظور محسن جان اینه که درسته ظرفیت دانشگاه ها 20 هزار تا هست ولی همه بجه ها از رتبه 1 تا 20 هزار انتخاب دانشگاه نمی کنن مثلا یکی مثل من اگر مثلا رتبم بشه ده هزار کلا انتخاب دانشگاه نمی کنم چون می خوام حتما تهران یا نزدیک تهران برم
به خاطر همین کسایی که رتبشون بالاتر از 20 هزار شده می تونن جای من برن دانشگاه
اگر اشتباه گفتم بگید

آواتار کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
محل اقامت: پونک
تماس:

پست توسط Moh3n II » جمعه 7 مرداد 1390, 6:37 pm

mostafa2020 نوشته شده:
سامان نوشته شده:
Moh3n.Cinema نوشته شده:
معنی اون اینه که 37000 نفر مجاز به انتخاب رشته شدن که حدود 20000 تاش قبول می شدن...
برای این ظرفیت مجاز رو دو برابر اعلام می کنن چون یکی مثل من که پارسال 4 هزار شد اصلا نمی تونست انتخاب رشته و شهر کنه و کنکور واسم سوری بود
من متوجه نشدم منظورتون چیه... میشه یکم توضیح بدید چرا با رتبه ی 4000 نتونستید انتخاب شهر و رشته بکنید ؟
با اجازه از آقا محسن
فکر کنم منظور محسن جان اینه که درسته ظرفیت دانشگاه ها 20 هزار تا هست ولی همه بجه ها از رتبه 1 تا 20 هزار انتخاب دانشگاه نمی کنن مثلا یکی مثل من اگر مثلا رتبم بشه ده هزار کلا انتخاب دانشگاه نمی کنم چون می خوام حتما تهران یا نزدیک تهران برم
اگر اشتباه گفتم بگید
کاملا درسته...
خیلی ها ممکنه جایی که دوست دارن قوبل نشنش نرن.
خیلی هام هنوز کاردئانیشون تمئوم نشده. و می خوان آزمایشی شرکت کنن

b.zadmehr22

پست توسط b.zadmehr22 » جمعه 7 مرداد 1390, 6:45 pm

سامان نوشته شده:
Moh3n.Cinema نوشته شده:
dd:
امسال خیلی سخت بود معارف شده بود فلسفه در حد کارشناسی ارشد
ادبیات باید دکتر باستانی رو می اوردی تا بگه منظور سوال چیه زبان خارجه شده بود ازمون تافل زبان تخصصی شده بود close quizeمدار منطقی همش تحلیل مدارات الکترونیکی بود دروس تخصصی که سخت ترسین سوالات در 20سال گذشته ساختمان داده ها سوال بود با دو تا جواب صحیح 6ماه درس خوندم با اونی که اصلا در س نخونده بود یکی شدم

همیشه برگ خرم این چنین زرین نمی ماند
همیشه سایه دیوار بر یک جا نمی ماند
اگر فرماندهی بتازیر دستان مهربانی کن
همیشه کرسی فرماندهی بر جا نمی ماند
آقای توکلی از خدا بترس و از عاقبت مدیران گذشته عبرت بگیر تا عبرت دیگران نشدی

خداحافظ اقای همیشه رئیس

b.zadmehr22

پست توسط b.zadmehr22 » جمعه 7 مرداد 1390, 6:47 pm

b.zadmehr22 نوشته شده:
سامان نوشته شده:
Moh3n.Cinema نوشته شده:
dd:
ادبیات باید دکتر باستانی رو می اوردی تا بگه منظور سوال چیه زبان خارجه شده بود ازمون تافل زبان تخصصی شده بود close quizeمدار منطقی همش تحلیل مدارات الکترونیکی بود دروس تخصصی که سخت ترسین سوالات در 20سال گذشته ساختمان داده ها سوال بود با دو تا جواب صحیح 6ماه درس خوندم با اونی که اصلا در س نخونده بود یکی شدم یک لحظه فکر کردم سر جلسه کارشناسی ارشد هستم

همیشه برگ خرم این چنین زرین نمی ماند
همیشه سایه دیوار بر یک جا نمی ماند
اگر فرماندهی بتازیر دستان مهربانی کن
همیشه کرسی فرماندهی بر جا نمی ماند
آقای توکلی از خدا بترس و از عاقبت مدیران گذشته عبرت بگیر تا عبرت دیگران نشدی

خداحافظ اقای همیشه رئیس

ferechteh

پست توسط ferechteh » جمعه 7 مرداد 1390, 6:48 pm

یعنی وقتی سوالا رو دیدم پنچر شدم!!!
انگار این سوالا رو از یه جای دیگه آورده بودن...
زبان سی که گیر داده بدون به getch همه ی سولا رو از این داده بودن!!!
مدارم من گفتم 80 90 درصد میزنم ولی فکر کنم 20 هم نزدم
سیستم عامل که اصلا راجع بهش حرفی ندارم بزنم چون از این بدتر نمیتونستن بدن البته از اینا بعید نیست سال دیگه از این بدتر بدن
من که فکر میکردم فقط من بد امتحان دادم ظاهرا همه مثل همیم:(( :))
ایشالا همه قبولیم هرچی خدا بخواد...

آواتار کاربر
Ali_Computer69
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: سرزمین مفرغ ها

پست توسط Ali_Computer69 » جمعه 7 مرداد 1390, 6:50 pm

وقت بخیر دوستان پست ها گذشته رو خوندم.جالب بود یواش یواش داره میاد دستتون چیکار کردید.
فقط یه چیز بگم از کسی که تجربه داره از برادر کوچیکتون بشنوید
تازه امتحان تموم کردید چند وقت دیگه هم نتایج میاد فقط تو انتخاب رشته ملاکتون قبولی نباشه به هر قیمت و تو هر دانشگاهی .
چون خیلی از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی واقعا سطح خیلی خیلی پائینی از نظر امکانات و وسطح علمی دارن.
پس مراقب باشید.

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » جمعه 7 مرداد 1390, 6:53 pm

ببین کنکور مفهومی خیلی با کنکور غیر استاندارد فرق داره...

به نظرم سیستم عامل یه درس خوشگله که می شه کل سوال خوشگل و مفهومی داد که فقط کسی که خونده بزنه مثل اون سوال الگوریتم bean packing یا برش زمانی

اما به قول مهندس سلامی طراح در کتابو باز کرده عین فال حافظ از اون وسط یه جای خالی داده تو کنکور...

ذخیره همین زور... اما طراح 4تا سوال داده که 3تاش اصلا چرت و پرته.

یا وقتی مدار بیاد سوال حفظی بده.

این سوالای معارفو باید زنگ بزنی به برنامه زلال احکام تفسیرش کنن.

آواتار کاربر
ARASH66
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط ARASH66 » جمعه 7 مرداد 1390, 7:38 pm

دوستانی که میگن سوالا آسون بوده فکر کنم از عوامل طراح سوال بودن و باید chak بشن.
یعنی هیچ احتمال نظری نمیشه داد تا جوابارو بدن ببینیم چه گندی زدن و زدیم.
اگر برف می دانست کره خاکی چقدر کثیف است هرگز هنگام فرود آمدن لباس سفید به تن نمیکرد.
کنفوسیوس
http://www.iranianshop.ir

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » جمعه 7 مرداد 1390, 7:43 pm

ARASH66 نوشته شده:دوستانی که میگن سوالا آسون بوده فکر کنم از عوامل طراح سوال بودن و باید chak بشن.
یعنی هیچ احتمال نظری نمیشه داد تا جوابارو بدن ببینیم چه گندی زدن و زدیم.

دقیقا پارسال هم کشف کردیم همچین کسانی بودن...
اساسا سنجش از وجود همچین جایی خیلی با خبره.

البته خدای نکرده تهمت به کسی نیست...
اما منم اگه کتاب یونیکسو می خوندم که نمی دونم بر چه استنباطی دوستان خوندن می گفتم آسون بود.
ممکنه واقعا بار علمی یکی انقدر بالا هست که راحت جواب بده.
اما اگکثریت چیز دیگه می گه

reza5621

پست توسط reza5621 » جمعه 7 مرداد 1390, 7:52 pm

سلام به همه دوستان
منم مثل شما غافلگير شدم ، باور كنيد از پارسال مرداد كه گفتن كنكور سخت بوده (ترم 2 رو تموم كرده بودم ) به فكر كنكور بودم . يعني از تابستون گذشته رفتم موسسه ماهان و ثبت نام كردم و بسته آموزشيش رو خريدم . زياد با برنامه درس نخوندم تا اسفند ولي يك ساله از ترس اين كنكور يه شب خواب راحت نداشتم . كتاب هاي مهرداد فهيمي و رانكوهي كامل چند دور +‌كتاب هاي گسترش علوم + كتاباي ماهان كه خلاصه بود رو خوندم اما وقتي سولا رو ديدم مخصوصا سيستم عامل كلا نا اميد شدم . فقط زبان فني و ساختمان رو خوب زدم .

راستي ....
جواب اين همه جوون رو كي ميخواد بده ؟
چرا هميشه در حق بچه هاي فني ظلم ميشه ؟
چرا ازشون حمايت نميشه ؟
مگه خودشون سرفصل نداده بودن (بريد يه بار ديگه نگاه كنيد سرفصل سيستم عامل كپي فهرست فهيمي هست ) ؟
چرا مسئولين عادت دارن هميشه گنده كاريشون رو بعد اعتراض ها درست كنن ( تازه تو اين دو سال مشخص شده كه توانايي اين رو هم ندارن ) !!

به نظر من سوالا اصلا فيلتر نداشت !‌
كسي كه ذخيره رو طرح كرده بود (البته فكر كنم كلا عمومي و تخصصي رو دادن يه نفر طرح كنه ! :( :?: :| ) فكر كنم فرق ذخيره با سيستم عامل و ساختمان رو نميدونست ؟

سامان
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط سامان » جمعه 7 مرداد 1390, 8:03 pm

واضحه چون دوره کاردانیم تموم نشده بود و آزمایشی و بدون خوندن شرکت کردم...
اما باورتون نمی شه امسال آرزوی کنکور پارسالو داشتم
با اجازه از آقا محسن
اگر اشتباه گفتم بگید
کاملا درسته...
مرسی که جواب دادید دوستان عزیز...
الان متوجه شدم...
ادبیات باید دکتر باستانی رو می اوردی تا بگه منظور سوال چیه زبان خارجه شده بود ازمون تافل زبان تخصصی شده بود close quizeمدار منطقی همش تحلیل مدارات الکترونیکی بود دروس تخصصی که سخت ترسین سوالات در 20سال گذشته ساختمان داده ها سوال بود با دو تا جواب صحیح 6ماه درس خوندم با اونی که اصلا در س نخونده بود یکی شدم
منم واقعا شکه شدم...
من مطمئن بودم حداقل 70 درصد مدار منطقی رو میزنم و درسی بود که توش خیلی قوی بودم ولی اینطور که اینها سوال داده بودند فکر نکنم 20 درصد هم زده باشم... شاید کمتر... یعنی مسئله اینه که من تمام سوالات کنکور های سالهای قبل رو هم زده بودم... حتی یکی از اونها به این شکل نبود... حتی کنکور 88 که بچه ها میگفتند سخت بوده باز هم از این بهتر بود... نمیدونم حالا چکار کنم...
دروس تخصصی هم من 3 ماه داشتم ذخیره رو میخوندم و سیستم عامل و ساختمان داده رو برای اینکه برام خیلی سخت بود کمتر روش کار کرده بودم و با این حال توی کنکور فقط ساختمان داده بود که یکم قابل درک بود...
من نمیفهمم... آیا کار ما اشکالی داشته یا مشکل از اونهاست... آیا باید بیشتر میخوندم... باید کتاب دیگه ای رو میخوندم...

به هر حال من فقط سه تا درس رو خوب زدم که میدونم دوتاشون بالای 80 هست... ولی چه فایده... هر دو ضریب یک دارند...

نمیدونم با این وضع قبول میشم یا نه...

سامان
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط سامان » جمعه 7 مرداد 1390, 8:06 pm

reza5621 نوشته شده: كسي ميدونه پارسال دانشگاه شمال آخرين رتبه قبوليش چند بوده ؟
به نظرتون امسال تا چند بگيره ، با اين گند سازمان رنجش ؟
آخرش يه نفر نگفت احتمال داره كه كليد ها كي بياد ؟
دانشگاه شمال فکر کنم تا 5000 بگیره امسال هم...

kahroba
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: کرج

پست توسط kahroba » جمعه 7 مرداد 1390, 8:07 pm

دوستان عزیز سوال عبارت پسوندی چندمی میشد من اولی رو زدم نگید که اشتباه بود که گریه ام درمیاد.

سامان
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط سامان » جمعه 7 مرداد 1390, 8:11 pm

kahroba نوشته شده:دوستان عزیز سوال عبارت پسوندی چندمی میشد من اولی رو زدم نگید که اشتباه بود که گریه ام درمیاد.
منم همون اولی رو زدم...

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » جمعه 7 مرداد 1390, 8:14 pm

سامان نوشته شده:
واضحه چون دوره کاردانیم تموم نشده بود و آزمایشی و بدون خوندن شرکت کردم...
اما باورتون نمی شه امسال آرزوی کنکور پارسالو داشتم
با اجازه از آقا محسن
اگر اشتباه گفتم بگید
کاملا درسته...
مرسی که جواب دادید دوستان عزیز...
الان متوجه شدم...
منم واقعا شکه شدم...
من مطمئن بودم حداقل 70 درصد مدار منطقی رو میزنم و درسی بود که توش خیلی قوی بودم ولی اینطور که اینها سوال داده بودند فکر نکنم 20 درصد هم زده باشم... شاید کمتر... یعنی مسئله اینه که من تمام سوالات کنکور های سالهای قبل رو هم زده بودم... حتی یکی از اونها به این شکل نبود... حتی کنکور 88 که بچه ها میگفتند سخت بوده باز هم از این بهتر بود... نمیدونم حالا چکار کنم...
دروس تخصصی هم من 3 ماه داشتم ذخیره رو میخوندم و سیستم عامل و ساختمان داده رو برای اینکه برام خیلی سخت بود کمتر روش کار کرده بودم و با این حال توی کنکور فقط ساختمان داده بود که یکم قابل درک بود...
من نمیفهمم... آیا کار ما اشکالی داشته یا مشکل از اونهاست... آیا باید بیشتر میخوندم... باید کتاب دیگه ای رو میخوندم...

به هر حال من فقط سه تا درس رو خوب زدم که میدونم دوتاشون بالای 80 هست... ولی چه فایده... هر دو ضریب یک دارند...

نمیدونم با این وضع قبول میشم یا نه...
خیلی خوبه...
اصلا ضریب ملاکت نباشه.
تراز عمومی و تخصصی جدا از همه...
عمومی می کشتت بالا با این اوضاع تخصصی...
امسال با این اوضاع با برنامه نویسی و تخصصی بالای 30% می شه رتبه خیلی خوبی به دست آورد به شرط خوب زدن عمومی البته
پارسال هم همین طوری بود

قفل شده