نظر خواهی در مورد ادامه تحصیل و تغییر رشته

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

قفل شده
آواتار کاربر
saeed17
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: خراسان شمالی

نظر خواهی در مورد ادامه تحصیل و تغییر رشته

پست توسط saeed17 » دوشنبه 19 مهر 1389, 2:17 am

اول از همه سلام به همه بچه های گل انجمن. sanj:
راستش من دو سال پیش به اصرار اطرافیان و برخلاف میلم رفتم فنی حرفه ای رشته ساختمان.در صورتی که علاقه ام از همون اول به کامپیوتر و این چیزا بود.الان بعد دوسال دبیرستان رو تموم کردم و دیپلم ساختمانم رو گرفتم. منتها الان میخوام توی رشته ای دیگه مثل آی تی درس بخونم...
اونجور که من پرسیدم چند تا راه هست جلوم:
1. اینکه برم نزدیک یه سال خودمو علاف دیپلم تطبیقی بکنم و بعدش تو آزمونهای سال بعد با دیپلم دومم یعنی کامپیوتر شرکت کنم ( که خوب واقعا یه سال باز اذیت میشم و عقب افتادم) ger:

2. یا اینکه علمی کاربردی پودمانی بخونم ، چون با نوع دیپلمم کار نداره.
گزینه خوب این وسط علمی کاربردی هست که اونم واسه سربازی گیر میده و معافیتم رو آبان ماه امسال می فرستم. و از ترم زمستون میتونم ثبت نام کنم اگه کارت معافیم برسه.

ولی یه چند تا سوال که خواستم از تجربه شماها بهره بگیرم:
1. با شرایط من فقط علمی کاربردی پودمانی میخونه و اینکه کلا ارزش داره دو سال کاردانیم رو اونجا بخونم.. شرایطش .. درساش .. اعتبارش
2. متولد آبان 71 هستم ، آبان ماه مشمول میشم و می تونم برای معافی اقدام کنم که معاف هستم.این کارت معافی واسه ترم بعد پودمانی که قبت نام میکنه تا اون موقع میرسه دستم؟
3. ثبت نام پودمان بعدی علمی کاربردی کی هست؟
4. خیلی دوست دارم که رشته آی تی رو بخونم . برای ادامه کارشناسی مشکلی پیش نمی یاد چون میگن فعلا کارشناسی ناپیوسته آی تی نداره! کلا رشته آی تی چطوره کاردانیش؟
5. یا اینکه میگید کلا پودمانی و آی تیش وقت تلف کردنه و همین ساختمان رو برم ادامه بدم(گرچه متنفرم از عمران)
خلاصه به شخصه موندم .. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین. bil:
گره افتاده در کارم ، به خودکرده گرفتارم
به جز درد و فرو رفتن ، چه راهی پیش و رو دارم

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

Re: نظر خواهی در مورد ادامه تحصیل و تغییر رشته

پست توسط fatemi » دوشنبه 19 مهر 1389, 2:12 pm

سلام عزیز
به انجمن کارشناسی خوش اومدی
1. با شرایط من فقط علمی کاربردی پودمانی میخونه و اینکه کلا ارزش داره دو سال کاردانیم رو اونجا بخونم.. شرایطش .. درساش .. اعتبارش
شما اگر نخواید دیپلم کامپیوتر بگیرید و با همین دیپلم در مقطع کاردانی کامپیوتر ادامه تحصیل بدین فقط میتونید از طریق دانشگاه علمی کاربردی یا به صورت پودمانی و یا به صورت کنکوری اقدام کنید .
از لحاظ اعتبار دانشگاه باید بگم دانشگاه علمی کاربردی از اعتبار بسیار بالایی برخورداره و مدرک اون در کشور کاملا شناخته شده هست، و طبق لینک زیر حتی در خارج از کشور هم اعتبار داره .
http://www.modir.ir/News/3170.aspx
2. متولد آبان 71 هستم ، آبان ماه مشمول میشم و می تونم برای معافی اقدام کنم که معاف هستم.این کارت معافی واسه ترم بعد پودمانی که ثبت نام میکنه تا اون موقع میرسه دستم؟
در رابطه با معافیت اگر تمام مدارکتون آماده هست و غیبت نخورده باشین و نظام وظیفه با معافیت شما موافقت کنه ، بعد از ارسال مدارک حداکثر یک ماه بعد کارتتون به درب منزل ارسال میشه البته به شرطی که پرونده شما با مشکلی مواجه نشه .
3. ثبت نام پودمان بعدی علمی کاربردی کی هست؟
هنوز اطلاعیه ای ندادن برای ثبت نام و اصلا معلوم نیست ثبت نام انجام شه یا نه؟ ولی اگر خدا بخواد و مشکلی هم پیش نیاد ان شاء الله ثبت نام ترم بهمن ماه طبق روال سال های گذشته در بهمن ماه هست .
4. خیلی دوست دارم که رشته آی تی رو بخونم . برای ادامه کارشناسی مشکلی پیش نمی یاد چون میگن فعلا کارشناسی ناپیوسته آی تی نداره! کلا رشته آی تی چطوره کاردانیش؟
خب مسلما رشته it خیلی پرطرفدار هست و در کشور رشته ای کاملا شناخته شده است ،امسال قانونی تصویب شد که طی اون دانشگاه علمی کاربردی و دانشکده های فنی و حرفه ای با هم دیگه ادغام شن و سازمان ملی مهارتو به وجود بیارن و در حال حاضر وضعیت نحوه پذیرش دانشگاه علمی کاربردی در سال های بعد مشخص نیست ،البته به این معنی نیست که دانشگاه علمی کاربردی در سال های آینده پذیرش نداره ، فقط نحوه پذیرش دانشجو مشخص نیست و در ضمن دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته it داره . لینک زیر هم وضعیت دانشگاه علمی کاربردیو مشخص کرده .
http://www.kanoon.ir/misc/news/fullnews ... stid=57799
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رشته های کارشناسی ناپیوسته میتونید دفترچه کنکور سال 87 علمی کاربردی رو از لینک زیر دانلود کنید .
http://amin.persianblog.ir/1387/8/
5. یا اینکه میگید کلا پودمانی و آی تیش وقت تلف کردنه و همین ساختمان رو برم ادامه بدم(گرچه متنفرم از عمران)
خلاصه به شخصه موندم .. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.
به هیچ عنوان رشته های دانشگاه علمی کاربردی وقت تلفی نیست و دانشگاه علمی کاربردی تنها دانشگاه کشور هست که برای داوطلبان فنی و حرفه ای و کاردانش رشته های بسیار زیادیو در نظر گرفته، در ضمن دوست عزیز شما به هر رشته ای علاقه داری همون رشته رو ادامه بده و مطمئن باش که موفق میشی ، اگر به رشته ساختمان علاقه نداری مطمئن باش موفقیتی در کار نیست و فقط وقت خودتو تلف کردی ، ولی اگر از کامپیوتر لذت میبرید به هیچ وجه در انتخابتون شک نکنید .

آواتار کاربر
saeed17
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط saeed17 » دوشنبه 19 مهر 1389, 10:17 pm

خیلی متشکرم که با حوصله جوابم رو دادید. من شنیدم که چون با دیپلم فنی و رشته غیر مرتبط میرم پودمانی .. مثلا کاردانی آخرین مدرک من حساب میشه و اگه دوباره بخوام کارشناسی رو بخونم باید 4 سال طول بکشه... آیا همچین بحث هایی و یا مشابه شون درگیر من میشه؟

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » دوشنبه 19 مهر 1389, 11:13 pm

saeed17 نوشته شده:خیلی متشکرم که با حوصله جوابم رو دادید. من شنیدم که چون با دیپلم فنی و رشته غیر مرتبط میرم پودمانی .. مثلا کاردانی آخرین مدرک من حساب میشه و اگه دوباره بخوام کارشناسی رو بخونم باید 4 سال طول بکشه... آیا همچین بحث هایی و یا مشابه شون درگیر من میشه؟
خواهش میکنم
حرف شما زمانی درسته که بخواین در کنکور سراسری ویژه رشته های نظری شرکت کنین و تنها زمانی میتونید در این کنکور شرکت کنید که مدرک کاردانی داشته باشید (مدرک کاردانی شما به عنوان مدرک پیش دانشگاهی محسوب میشه) و اگر بر فرض در مقطع کارشناسی قبول بشید دروس پیش نیاز زیادی بهتون میخوره و معمولا واحدهای زیر 12 تطبیق داده نمیشه و ممکنه بسته به دانشگاه جدیدتون واحدهای تخصصی رو از شما قبول نکنه و کلا یه مقدار بیشتر عقب میفتید و اگر رشتتون رو هم عوض کنید ممکنه خیلی بیشتر طول بکشه
ولی اگر شما در هر دانشگاهی مدرک کاردانی بگیرید و بعد به مقطع کارشناسی ناپیوسته برید دوره تحصیل شما همون دو سال هست ،البته اگر رشته تحصیلی خودتونو تغییر ندین که در غیر این صورت باز هم تعدادی دروس پیش نیاز شاملتون میشه .

آواتار کاربر
saeed17
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط saeed17 » دوشنبه 19 مهر 1389, 11:26 pm

بازم تشکر میکنم بابت پاسخ گویی سریعتون. بعدش اینکه غیر از پودمانی یه مدل دیگه داره که با کنکور عمومی هست و جامع میگن. اون جامع علمی کاربردی که با آزمون هست اون مرتبط بودن نوع دیپلم با رشته کاردانی رو میخواد یا نه؟ یا مثل پودمانی به نوع دیپلم کاری نداره... دیپلم فنی مورد بحثم هست.

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » دوشنبه 19 مهر 1389, 11:34 pm

saeed17 نوشته شده:بازم تشکر میکنم بابت پاسخ گویی سریعتون. بعدش اینکه غیر از پودمانی یه مدل دیگه داره که با کنکور عمومی هست و جامع میگن. اون جامع علمی کاربردی که با آزمون هست اون مرتبط بودن نوع دیپلم با رشته کاردانی رو میخواد یا نه؟ یا مثل پودمانی به نوع دیپلم کاری نداره... دیپلم فنی مورد بحثم هست.
شما با دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش در هر رشته ای از دانشگاه علمی کاربردی میتونید ادامه تحصیل بدین و اصلا نیازی نیست رشته ای که انتخاب میکنید مرتبط با دیپلم باشه و اجازه تحصیل در هر رشته ای رو دارید و مثل کنکور پودمانی هست با این تفاوت که شرط ورود آزمونه .

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”