نکاتی در رابطه با ازمون کاردانی پیوسته

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی پیوسته بپردازید

مدیر انجمن: fatemi

آواتار کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
محل اقامت: پونک
تماس:

نکاتی در رابطه با ازمون کاردانی پیوسته

پست توسط Moh3n II » یک‌شنبه 14 شهریور 1389, 1:58 am

سلام به دوستان فنی حرفه ای که می خوان کنکور بدن...
من 2 بار این آزمونو ر سال 86 و 87 دادم و الان در دانشکده شهید شمسی پور دوره کاردانی رو می گذرونم.
سعی می کنم تو این 2 هفته تا کنکورتون سوالایی که دارینو کمکتون کنم. هم در مورد آزمون هم در مورد دروس دوره کاردانی در دانشکده تون...
اون موقع که من قبول شدم ظرفیتا همه دانشکده بودن و غیرانتفاعی های الان نبود...
سال 87 و 88 مثلا شمسی پور 90 تا روزانه گرفت و 90 تا شبانه...
تا رتبه 1000 روزانه قبول شد و تا حدود 3000 شبانه
اما امسال فقط 30 تا روزانه می گیره. واین شانس تهران موندنو کم کرده...

یه سری نکات که یادم میاد رو بگم بهتون

1.معمولا تو این آزمون سوالات تخصصی اشتباه زیاد هست. سال 87 10 سوال اشتباه داشت. اگه سوال غلط دیدین خیلی تعجب نکنین...

2.امسال تو کنکور کارشناسی دفترچه عمومی و تخصصی رو یه جا دادن. و ما هول شدیم و اول تخصصی رو زدیم و داستانای بدی که پیش اومد.
حتما اول عمومی رو جواب بدین و ترجیحا طبق دفترچه

3.برای معارف معانی آیات رو به عربی هم بخونید. معمولا آیات عربی میدن و مفهوم اون رو میخوان

4.معمولا اکثر داوطلبان در 2 درس زبان و عربی درصد کمی رو می زنند...
به این نگاه نکید که ضریب کمی داره. ارزش بالایی دارن. چون اکثرا جواب نمیدن و شما جواب بدین حله.
خود من زبان رو 100 زده بودم و عربی 30 و اینا تو این آزمون عالی هست.

5.شانس قبولی در این آزمون بالاست. به این نگاه نکنید که 100000 تا شرکت کننده داره در کامپیوتر و مثلا 10000 تا پذیرفته میشن...
بیش از نیمی از داوطلبان بدون خوندن میان تو کنکور و سر جلسه اگر ببینید در یک سالن 100 نفری شاید دست بالا 20 نفر خیلی خوب دارن تست می زنند.

6. حتما و حتما و حتما ماشین حساب با خود ببرید. سوالای ریاضی طوری هست که میشه اکثرا با ماشین حساب جواب داد.
خود من 70% ریاضی زدم که 10 سوال رو با ماشین حساب جواب دادم.
نگران این نباشید که ریاضی ضعیفید. تو سوالای مثل معادله و اینا هم از راه معکوس و تست کردن گزینه ها استفاده کنید

7.معمولا سوالای سیستم عامل و شبکه و سخت افزار راحت ترن و می شه درصد بالایی زد.
اما در درس برنامه سازی سوال اشتباه و شک برانگیز زیاد میدن...
البته چند سوال توضیحی هم میدادن تو برنامه سازی

نکات دیگه اگه یادم اومد میگم.
در رابطه با آزمون و دروس دوره کاردانی تو دانشگاه اگه سوال داشتین خوشحال میشم تجربیاتمو در اختیارتون قرار بدم

آواتار کاربر
alamdar133
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: خراسان رضوی
تماس:

Re: نکاتی در رابطه با ازمون کاردانی پیوسته

پست توسط alamdar133 » یک‌شنبه 14 شهریور 1389, 4:49 am

سلام
خیلی مفید و آموزنده بود ممنون yes:
میشه بگید میانگین درصد تخصصی و عمومی باید چند باشه تا یه دانشگاه متوسط مثل بیرجند قبول بشی با سهمیه بومی و بدون سهمیه بومی
شما میتونید برای من درصد های یکی رو که سال پیش دانشکده شهید منتظری (مشهد) قبول شده رو برام گیر بیارید اگه با سهمیه بومی باشه بهتره من هرچی گشتم پیدا نکردم ktb:
انجمن علمی فور آل
www.for-all.ir

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » یک‌شنبه 14 شهریور 1389, 5:00 am

alamdar133 نوشته شده:سلام
خیلی مفید و آموزنده بود ممنون yes:
میشه بگید میانگین درصد تخصصی و عمومی باید چند باشه تا یه دانشگاه متوسط مثل بیرجند قبول بشی با سهمیه بومی و بدون سهمیه بومی
شما میتونید برای من درصد های یکی رو که سال پیش دانشکده شهید منتظری (مشهد) قبول شده رو برام گیر بیارید اگه با سهمیه بومی باشه بهتره من هرچی گشتم پیدا نکردم ktb:

والله اگه باشه باید تو آرشیو همین سایت پیدا کنید.
چون تنها منبع کارنامه های کنکور کامپیوتر اینجاست. به اون قسمت ها تو همین انجمن سر بزنید ...

ببین دیگه امروزه روز میگن نمیدونم 60% بومیه و اینا. خیلی درگیر ودار اینا نباش...
سال 88 یکی از دوستان من آستانه اشرفیه شبانه قبول شد از 30 نفری که اون نیم سال اومده بودن 20 نفر بومی نبودن...
البته شرایط هم خوب فرق میکنه.
ولی قاعدتا با میانگین 30 % و حتی کمتر باید یه جای متوسط قبول شد...
موفق باشید

mostafag
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط mostafag » یک‌شنبه 14 شهریور 1389, 7:06 am

سلام دوست عزیز و با تشکر از شما که این مطالب مفید رو به ما گوشزد کردین bil:

شما در مطالبتون گفتین که اگه سوالاته اشتباه دیدید تعجب نکنید!
آیا واقعا داخل کنکور سوال اشتباه وجود داره؟!!!!!!! amuz:

حالا بر فرض که یه سوال اشتباه وجود داشت
حالا تکلیفه ما چیه؟
یعنی اگه ما به این سوالات جواب ندیم یا بدیم چه تفاوتی وجود داره
آیا این سوالات داخل کنکور تاثیر دارن؟!
اگه اینجوری باشه که کلامون پس معرکه ست!!! khk:

لطفا به سوال من هم پاسخ بدین fud:
با تشکر از شما

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » یک‌شنبه 14 شهریور 1389, 1:29 pm

mostafag نوشته شده:سلام دوست عزیز و با تشکر از شما که این مطالب مفید رو به ما گوشزد کردین bil:

شما در مطالبتون گفتین که اگه سوالاته اشتباه دیدید تعجب نکنید!
آیا واقعا داخل کنکور سوال اشتباه وجود داره؟!!!!!!! amuz:

حالا بر فرض که یه سوال اشتباه وجود داشت
حالا تکلیفه ما چیه؟
یعنی اگه ما به این سوالات جواب ندیم یا بدیم چه تفاوتی وجود داره
آیا این سوالات داخل کنکور تاثیر دارن؟!
اگه اینجوری باشه که کلامون پس معرکه ست!!! khk:

لطفا به سوال من هم پاسخ بدین fud:
با تشکر از شما
قاعدتا اینه که اون سوالو باید حذف کنند دیگه.
اما هیچ وقت سنجش جواب خاصی نداده...
بله واقعا سوالای اشتباه و مضحکی هم تو این کنکور هم کارشناسی وجود داره. چند مثال اگه یادم بیاد:
سوال سخت افزار از فلیپ فلاپ دادن که خارج از کتابه.
سوال برنامه سازی بوده که گزینه صحیح error بوده که در بین گزینه ها وجود نداشت
سوال سخت ازار درباره تابع xor بوده که 2 جواب صحیح داشته است...
و از این قبیل چیزا...
راستیتش این که این اشتباهها فقط تو کنکور فنی حرفه ای و اونم تو سوالای تخصصی پیش میاد جای تامل داره.
همیشه هم بوده. خدا کنه امسال بهتر شه

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » دوشنبه 15 شهریور 1389, 2:31 am

نکات دیگه که یادم بیاد بگم :

1.درس عربی رو اگر کنار گذاشتید که هیچی (داوطلبان زیادی این کارو می کنن) اگر نذاشتین تو قسمت معانی عبارات گزینه ها بسیار مشابه هستند... تا مطمئن نشدید به هیچ وجه تست نزنید... درس عربی رسی است که کسایی که نمیزنند زیادن و با هم برابر اگر منفی بزنید خیلی بد می شه. اما زدن 5 تست صحیح معادل حدود 33% فوق العاده شما رو جلو خواهد انداخت.
پس یادتون نره معانی کلمات به دقت حفظ شود...

2.برای درس زبان هم شبیه عربی اما با درصد سفیدهای کمتر مواجه هستیم...
تست های درک مطلب رو به راحتی میشه زد. 1 تست از آسون ترین گرامرها مثل سوال کوتاه - صفات برتری و عالی و حداقل زدن 1 تست از بخش معانی میتونه خیلی کمک کنه...
این درس درس تخصصی من هست

3.دوست عزیزم مهسا خانوم پرسیدن که واقعا راسته خیلیا نخونده میان سر جلسه؟
بازم تاکید میکنم آزمون کاردانی پیوسته پر است از افرادی که نخونده میان سر جلسه...
خودتون می بینید دیگه. اگر فکر می کنید کم خوندین اصلا نگران نباشید چون خیلیا نخوندن.
اونم با اوضاع کنکور امسال ه هیچیش معلوم نبود...
و تکلیف معلوم نبود از اول

سوالات دیگر بود در خدمت هستم

r e z a
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ نحوه پرينت كارت

پست توسط r e z a » دوشنبه 15 شهریور 1389, 2:20 pm

حتماً بخونيد :
http://noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=4&id=542

خيلي بد شد آزمون رو به مراكز استان انتقال دادن khk:

Amirz_007
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط Amirz_007 » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 3:44 am

سلام بر همه. میخواستم بدونم امسال چند نفر در کنکور سراسری شرکت کردن؟؟ چند نفر تو رشته ما هستش کامپیوتر منظورم بودش؟ درصد های قبولی بالا هستش یا پایین؟ من یه دانش آموز متوسط هستم نه ضعیفم نه قوی تو مدرسه همیشه نمرات تخصصیم چه عملی چه نظری بالا 16 بودش. ولی در درس های نظری پایین بودم مثل عربی زبان. من یک ماه هستش که میخونم و تست میزنم تازه امروز من دروس تخصصی ام رو تموم کردم. آیا شانس قبولیم هستش در کنکور سراسری کاردانی پیوسته؟ 4بار تا حالا کنکور آزمایشی دادم ترازم بیشتر از 5000 تا نیومدش درصد های تخصصیم 40 50 بودش ولی نظریهام به غیر از درس دین و زندگیم 10 تا 30 بودش دینیم همیشه 40 تا 60 تا میزنم زبان که هیچی بلد نیستم ریاضی هم همین طور عربی باز یه کاریش میکنم معدل دوم دبیرستان من شدش 16.42 ولی سوم شدش 14.34 الیته من کاردانش کامپیوتر خوندم. بیشتر شهر های ایران رو زدم واسه سراسری ولی خیلی استرس دارم. هرطور شده میخوام سراسری قبول بشم چه غیر انتفاعی چه روزانه شهرش برام زیاد مهم نیستش ولی خیلی دوست دارم شیراز مشهد اصفهان یا شمال قبول شم. به خدا خیلی میترسم از اینکه قبول نشم. اگه میشه از دوستان ,دوست خوبم آقای فاطمی یه راهنمایی یه حرفی که بتونه منو آروم کنه بزنین هرچی به کنکور سراسری نزدیک میشم خیلی واسم دردناک تره ولی اصلا واسه آزاد همچین استرسی نداشتم. ممنون میشم کمکم کنی.
ار کسانی که از من متنفرند سپاس آنها مرا قویتر می کنند.

از کسانی که مرا دوست دارند ممنونم آنان قلب مرا بزرگتر می کنند.

از کسانی که مرا ترک می کنند متشکرم آنان به من می آموزند که هیچ چیز تا ابد ماندنی نیست.

از کسانی که با من می مانند سپاسگذارم آنان به من معنای دوست داشتن واقعی را نشان می دهند.

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 9:17 pm

Amirz_007 نوشته شده:سلام بر همه. میخواستم بدونم امسال چند نفر در کنکور سراسری شرکت کردن؟؟ چند نفر تو رشته ما هستش کامپیوتر منظورم بودش؟ درصد های قبولی بالا هستش یا پایین؟ من یه دانش آموز متوسط هستم نه ضعیفم نه قوی تو مدرسه همیشه نمرات تخصصیم چه عملی چه نظری بالا 16 بودش. ولی در درس های نظری پایین بودم مثل عربی زبان. من یک ماه هستش که میخونم و تست میزنم تازه امروز من دروس تخصصی ام رو تموم کردم. آیا شانس قبولیم هستش در کنکور سراسری کاردانی پیوسته؟ 4بار تا حالا کنکور آزمایشی دادم ترازم بیشتر از 5000 تا نیومدش درصد های تخصصیم 40 50 بودش ولی نظریهام به غیر از درس دین و زندگیم 10 تا 30 بودش دینیم همیشه 40 تا 60 تا میزنم زبان که هیچی بلد نیستم ریاضی هم همین طور عربی باز یه کاریش میکنم معدل دوم دبیرستان من شدش 16.42 ولی سوم شدش 14.34 الیته من کاردانش کامپیوتر خوندم. بیشتر شهر های ایران رو زدم واسه سراسری ولی خیلی استرس دارم. هرطور شده میخوام سراسری قبول بشم چه غیر انتفاعی چه روزانه شهرش برام زیاد مهم نیستش ولی خیلی دوست دارم شیراز مشهد اصفهان یا شمال قبول شم. به خدا خیلی میترسم از اینکه قبول نشم. اگه میشه از دوستان ,دوست خوبم آقای فاطمی یه راهنمایی یه حرفی که بتونه منو آروم کنه بزنین هرچی به کنکور سراسری نزدیک میشم خیلی واسم دردناک تره ولی اصلا واسه آزاد همچین استرسی نداشتم. ممنون میشم کمکم کنی.

سلام دوست عزیز...
اصلا جای نگرانی وجو نداره...
داوطلبان معمولا بالای 100000 نفرن تو کامپیوتر و تعداد قبولی زیر 10000 تاس. اما این ارقام نگران کننده نیست.
همونطور که گفتم بیشترین درصد نخونده ها و خواب مونده ها و سیاه لشگرها در این کنکور بالاست.
اصلا نگران معدل نباشید. من با معدل کل 14 رتبه 290 رو آوردم...
همین ه خوندین و به مطالب مسلطین. خیلی خوبه...
به مروز مطالب بپردازید.
دروس عمومی را اصلا فراموش نکنید.
ماشین حساب های مجاز رو حتما با خود همراه داشته باشید. برای ریاضی فوق العاده مهم هست...
برای تمرین سوالات ریاضی سال های قبل رو با ماشین حساب حل کنید تا مسلط بشید...
در مورد ریاضی بالا توضیح دادم.

آواتار کاربر
fatemi
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط fatemi » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 11:04 pm

سلام
بچه ها سعی کنید حتما از ماشین حساب هایی که در لینک زیر سازمان سنجش اعلام کرده استفاده کنید و اگر ماشین حساب دیگه ای میخواین استفاده کنید حتما قبل از شروع آزمون با مراقبین در میون بزارید که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد .
http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=4&id=542

Amirz_007
کاربر ساده
کاربر ساده
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط Amirz_007 » سه‌شنبه 16 شهریور 1389, 11:25 pm

Moh3n.Cinema نوشته شده:
Amirz_007 نوشته شده:سلام بر همه. میخواستم بدونم امسال چند نفر در کنکور سراسری شرکت کردن؟؟ چند نفر تو رشته ما هستش کامپیوتر منظورم بودش؟ درصد های قبولی بالا هستش یا پایین؟ من یه دانش آموز متوسط هستم نه ضعیفم نه قوی تو مدرسه همیشه نمرات تخصصیم چه عملی چه نظری بالا 16 بودش. ولی در درس های نظری پایین بودم مثل عربی زبان. من یک ماه هستش که میخونم و تست میزنم تازه امروز من دروس تخصصی ام رو تموم کردم. آیا شانس قبولیم هستش در کنکور سراسری کاردانی پیوسته؟ 4بار تا حالا کنکور آزمایشی دادم ترازم بیشتر از 5000 تا نیومدش درصد های تخصصیم 40 50 بودش ولی نظریهام به غیر از درس دین و زندگیم 10 تا 30 بودش دینیم همیشه 40 تا 60 تا میزنم زبان که هیچی بلد نیستم ریاضی هم همین طور عربی باز یه کاریش میکنم معدل دوم دبیرستان من شدش 16.42 ولی سوم شدش 14.34 الیته من کاردانش کامپیوتر خوندم. بیشتر شهر های ایران رو زدم واسه سراسری ولی خیلی استرس دارم. هرطور شده میخوام سراسری قبول بشم چه غیر انتفاعی چه روزانه شهرش برام زیاد مهم نیستش ولی خیلی دوست دارم شیراز مشهد اصفهان یا شمال قبول شم. به خدا خیلی میترسم از اینکه قبول نشم. اگه میشه از دوستان ,دوست خوبم آقای فاطمی یه راهنمایی یه حرفی که بتونه منو آروم کنه بزنین هرچی به کنکور سراسری نزدیک میشم خیلی واسم دردناک تره ولی اصلا واسه آزاد همچین استرسی نداشتم. ممنون میشم کمکم کنی.

سلام دوست عزیز...
داوطلبان معمولا بالای 100000 نفرن تو کامپیوتر و تعداد قبولی زیر 10000 تاس. اما این ارقام نگران کننده نیست.
همونطور که گفتم بیشترین درصد نخونده ها و خواب مونده ها و سیاه لشگرها در این کنکور بالاست.
به مروز مطالب بپردازید.
ماشین حساب های مجاز رو حتما با خود همراه داشته باشید. برای ریاضی فوق العاده مهم هست...
خیلی ممنون هستم از حرفتون یعنی شانس قبولیم هستش؟ ولی خیلی سخت میشه 10000 تا از 100000 تا قبول میشن خیلی. ولی من هیچی بلد نیستم از ریاضی نه ریاضی 2 داشتم نه ریاضی 3 صفر صفرم هیچی نمیدونم. فقط مبنا هارو بلدم.
ار کسانی که از من متنفرند سپاس آنها مرا قویتر می کنند.

از کسانی که مرا دوست دارند ممنونم آنان قلب مرا بزرگتر می کنند.

از کسانی که مرا ترک می کنند متشکرم آنان به من می آموزند که هیچ چیز تا ابد ماندنی نیست.

از کسانی که با من می مانند سپاسگذارم آنان به من معنای دوست داشتن واقعی را نشان می دهند.

آواتار کاربر
Moh3n II
تماس:

پست توسط Moh3n II » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:12 am

Amirz_007 نوشته شده:
Moh3n.Cinema نوشته شده:

سلام دوست عزیز...
به مروز مطالب بپردازید.
خیلی ممنون هستم از حرفتون یعنی شانس قبولیم هستش؟ ولی خیلی سخت میشه 10000 تا از 100000 تا قبول میشن خیلی. ولی من هیچی بلد نیستم از ریاضی نه ریاضی 2 داشتم نه ریاضی 3 صفر صفرم هیچی نمیدونم. فقط مبنا هارو بلدم.
گفتم که شما نصفشو بذار کنار...
در واقعیت این آزمون 30000 تا داوطلب داره که میخونن میان سر جلسه...
شما از تئوری ماشین حساب استفاده کن. نتیجه می بینی

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط imanlavasani » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 9:49 am

سلام من ماشین حساب مهندسی دارم میشه استفاده کرد ؟
به همراه داشتن ماشين حسابهاي مجاز با يكي از ماركهاي ذيل منحصراً براي حضور در جلسه آزمون بلامانع است .

1-CASIO 3600
2-CASIO FX-82
3-CATIGA F-618
4- SHARP BL- 531
5-PARS 4600
6-SHARP 506W-Bk 7-SHARP 509W-BK
8-SR 270II سيتي زن مدل
9-SR 135T II سيتي زن
10-SR 275 سيتي زن
11-SR 270X سيتي زن

تذكر مهم: چنانچه داوطلبي غير از ماشين حساب‌هاي فوق‌الذكر، ماشين حساب نوع ديگر به همراه داشته باشد به عنوان متخلف تلقي و برابر قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي ورودي با وي رفتار خواهد شد.

حالا من چکیدونم میاشین حسابم جزو اینا هست یا نه nar:

imanlavasani
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط imanlavasani » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 9:53 am

من اینا رو دارم میشه ببریم سر امتحان
Casio - JS 120LA
این یکی مهندسی هست این چی ؟
Casio fx-991MS

آواتار کاربر
masoud.t
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
تماس:

پست توسط masoud.t » چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:45 pm

imanlavasani نوشته شده:من اینا رو دارم میشه ببریم سر امتحان
Casio - JS 120LA
این یکی مهندسی هست این چی ؟
Casio fx-991MS
نه نمی تونید از اینا استفاده کنید.
الملك يبقي مع الكفر و لايبقي مع الظلم

گاهی ماهی واسه موندن باید از آب جدا شه...

------------------

قفل شده

بازگشت به “کنکور کاردانی پیوسته ( فنی و حرفه ای )”