در خواست کمک

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
آواتار کاربر
modares

در خواست کمک

پست توسط modares » سه‌شنبه 17 مهر 1386, 7:57 am

بچه ها من سال 83 پیش دانشگاهی رو در رشته ی ریاضی تموم کردم چون به کلاس کنکور و کنکور آزمایشی اصلا نپرداختم پیام نور فقط آوردم با اینکه در دوران تحصیل معدلم بالا بود تا اول دبیرستان 19 به بالا و بعد 18 و17 البته مشکلات خانوادگی هم داشتم که نمی گذاشت درس بخوانم و همیشه در استرس بودم تا اینکه همون سال الکی کنکور علمی کاربردی دادم قبول شدم بهمن سال گذشته هم فارغ التحصیل .در کنکور کاردانی به کارشناسی امسال هم با اینکه هیچی نخوانده بودم 9000 شدم حالا می خوام شروع کنم بخونم ولی نمیدانم چطور یعنی انگیزه ندارم و همیشه می گویم خدایا من می توانستم چه باشم و نیستم در رشته ی خودم یعنی ریاضی را میگویم .کنکور آزمایشی هم شرکت نکرده ام لطفا مرا راهنمایی کنید. خیلی حرف داشتم یعنی مشکلات زیادی تا حالا داشته ام :(

آواتار کاربر
ce.mohsen
همکار قدیمی
همکار قدیمی
محل اقامت: پشت دریاها
تماس:

ای بسا ...

پست توسط ce.mohsen » سه‌شنبه 17 مهر 1386, 11:42 am

modares نوشته شده: حالا می خوام شروع کنم بخونم ولی نمیدانم چطور یعنی انگیزه ندارم
دوست عزیز در این مورد کسی نمی تونه به شما کمک کنه ، این شما هستید که باید اهداف خودتون رو از درس و زندگی و .... در آینده مشخص کنید و این اهداف باعث تقویت انگیزه شما به درس خوندن بشه .یکی از انگیزه های شما می تونه این باشه که به درس به عنوان یک پل نگاه کنید ، پلی که برای عبور از مشکلات حالا به شرایط بهتر باید بسازید و هر چه این پل رو بهتر ، محکمتر و با پهنای بیشتری بسازید ، رسیدن به شرایط مطلوب برای شما راحتتر میشه . خیلی وقتها آرزوهای بزرگ می تونه تبدیل به اهداف بزرگ بشه و شما رو به موفقیت های بزرگ در زندگی برسونه . پس هر جا کم آوردی به آرزوهات فکر کن
به درس به عنوان یه چیز مزاحم و اضافه در رسیدن شما به موفقیت نگاه نکنید
modares نوشته شده: و همیشه می گویم خدایا من می توانستم چه باشم و نیستم در رشته ی خودم یعنی ریاضی را میگویم
ای بسا تیز طبع کاهل کوش ---------- که شد از کاهلی سفال فروش
و ای بسا کور دل که از تعلیم ---------- گشت قاضی القضات هفت اقلیم
به جای لعنت فرستادن بر تاریکی ، یک شمع روشن کن
کم رنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر است
خدایا به من قدرت و جراتی ده تا آنی شوم که به خاطرش مرا خلق کردی

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » سه‌شنبه 17 مهر 1386, 6:37 pm

اين بار قصدم راهنمايي نيست؛ دوست دارم با شما همدلي كنم :oops: و بدونين كه منم پارسال همين روزها در شرايط شايد خيلي بدتر از شما بودم؛
براي اين كنكور خيلي نااميد بودم به طوري كه تمام اعتماد به نفسم از دست داده بودم؛ مشكلاتي داشتم كه هر كسي نمي تونه از پسشون بربياد يا حداقل نسبت بهشون بي تفاوت باشه چه برسه به اين كه بخواد توي اون شرايط براي كنكور بخونه؛ براي شروع اين قدر فردا پس فردا كردم تا چند ماه به زودي سپري شد ! وقتي كتابهايي رو كه تهيه كرده بودم مي ديدم خيلي نگران مي شدم از اين كه اراده قوي نداشتم از خودم بدم مي اومد و دوباره ماجراي از فردا ... شروع ميشد.
خلاصه رفتم كلاس و آزمون ثبت نام كردم؛ وقتي رفتم سر كلاس ديدم همه در سطح خودمن و استادام بهم مي گفتن كه وقت كافي داري؛ كم كم شروع كردم به خوندن وقتي توي آزمون اول رتبه نسبتا خوبي آوردم به خودم اميدوار شدم و بعد با تشويق دوستان و استادام تونستم علي رغم مشغوليهاي ذهني كه داشتم، به دروس تخصصيم مسلط بشم و به جايي رسيدم كه اساتيدم پيشنهاد همكاري در نوشتن كتاب بهم دادن !! تصویر

پس دوست عزيز اصلا نگران نباش از كنكوري كه ما داديم غيراستاندارد تر نبود؛ ولي بدون كه هميشه اين جمله صدق مي كنه :
"از تو حركت از خدا بركت"
شما با توكل به خدا شروع كنين همه چيز رو خودش بسپرين و از خودش كمك بخواين.

از صميم قلب براتون آرزوي موفقيت مي كنم. تصویر تصویر
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
modares

نیاز به یک شوک

پست توسط modares » یک‌شنبه 22 مهر 1386, 7:53 am

ممنونم که بهم روحیه میدی ولی کار من از ریشه مشکل داره چون نمیتونم مثل شما در کلاس آموزشی شرکت کنم چون هم هزینه می خواد و هم باید 60 کیلومتر هر روز برای رفتن به کلاس بروم و برگردم که طبق معمول بابا جونم اجازه نمیده حالا می گی چیکار کنم بازم امیدوار باشم/ :cry:

آواتار کاربر
ce.mohsen
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

Re: نیاز به یک شوک

پست توسط ce.mohsen » پنج‌شنبه 3 آبان 1386, 11:22 pm

modares نوشته شده:ممنونم که بهم روحیه میدی ولی کار من از ریشه مشکل داره چون نمیتونم مثل شما در کلاس آموزشی شرکت کنم چون هم هزینه می خواد و هم باید 60 کیلومتر هر روز برای رفتن به کلاس بروم و برگردم که طبق معمول بابا جونم اجازه نمیده حالا می گی چیکار کنم بازم امیدوار باشم/ :cry:
والا من هم یادم نمیاد تا حالا کلاس رفته باشم و اصلا هم موافق کلاس کنکور و .... نیستم

آواتار کاربر
modares

پست توسط modares » جمعه 4 آبان 1386, 3:41 pm

درسته که کلاس نرفتید ولی خوب اسامی کتابهای مختلفی رو که خریدید و خوندید رو ردیف می کنید آموزشگاه پارسه رو تعریف ازش میکنید کنکور هاش رو شرکت کرده اید درسته پس همچین هیچی هیچی هم نبوده حالا که قبول شده اید میگید من هیچی شرکت نکردم پس فهمیدید که همه چیز هزینه می خواد لطف کنید و هزینه ای رو که برای کتاباتون و آزمون آزمایشی هایی که دادید رو ذکر کنید فکر کنید دقیق جمع بزنید بعد بگید .خداییش درست نمیگم اگه انصاف به خرج بدید می بینید که.... :oops:

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » جمعه 4 آبان 1386, 4:43 pm

دوست عزيز معيار قبول شدن، رفتن به كلاس و يا آزمونهاي آزمايشي نيست؛ هر چند كه مي تونن تاثير مثبت در يادگيري داشته باشن. خيلي از كساني بودن كه با امكانات خيلي محدودي دانشگاههاي خوبي قبول شدن البته با تلاش بيشتر.
شما مي تونين كه از كتابهاي كتابخانه ها استفاده كنين، از دوستاني كه قبول شدن و به كتابهاشون نيازي ندارن كتاب قرض بگيرين، از آزمونهاي مكاتبه اي استفاده كنين،‌ از جزوه هايي كه دوستان براتون آپلود مي كنن استفاده كنين و ... .

هميشه در نظر داشته باشين كه :
« فقط خودتون مي تونين سرنوشتتون رو عوض كنيد. »
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
ce.mohsen
همکار قدیمی
همکار قدیمی
تماس:

عجب ...

پست توسط ce.mohsen » جمعه 4 آبان 1386, 5:57 pm

مثل اینکه بحث داره به بیراهه میره
حالا که باید با انصاف باشیم پس
بچه ها من سال 83 پیش دانشگاهی رو در رشته ی ریاضی تموم کردم چون به کلاس کنکور و کنکور آزمایشی اصلا نپرداختم پیام نور فقط آوردم
یعنی تصمیم دارید تلاش کم خودتون رو تقصیر نرفتن به کلاسهای کنکور و کنکور های آزمایشی بزارید . می تونم هزاران نفر رو براتون مثال بزنم (از همکلاسی ها و دوستام ) که کلاس رفتن و کنکور قبول نشدن و برعکس
در دوران تحصیل معدلم بالا بود تا اول دبیرستان 19 به بالا و بعد 18 و17
کنکور هیچ ربطی به معدل نداره ، چرا که خیلی ها همون سال پیش دانشگاهی یا سال بعدش (پشت کنکور) تازه تصمیم می گیرن که درس بخونن و موفق هم می شن . برای مثال یکی از بچه های فروم که با رتبه 39 کاردانی به کارشناسی امسال قبول شد ، اما چون معدل کاردانیش زیر 12 بود نتونست ثبت نام کنه و الان هم خبر نداریم چی کار کرد . اون هم نه کلاس رفته بود و نه کنکور آزمایشی
با اینکه هیچی نخوانده بودم 9000 شدم
عجب کاره خفنی انجام دادی
این حرفها خیلی تکراریه ، اگه می خوندم اینطوری می شدم و ....
هم باید 60 کیلومتر هر روز برای رفتن به کلاس بروم و برگردم که طبق معمول بابا جونم اجازه نمیده
من با توجه به این حرفهای شما فکر می کردم مشکل شما راه باشه ، نه هزینه
درسته که کلاس نرفتید ولی خوب اسامی کتابهای مختلفی رو که خریدید و خوندید رو ردیف می کنی
این کار رو می کنم تا همه با منابع خوب آشنا شن ، نه اینکه پز کتابهامو بدم
حالا که قبول شده اید میگید من هیچی شرکت نکردم
پس فکر می کنید چون خر خودم از پل گذشته می خوام بهتون روحیه بی خودی بدم :!:
هزینه ای رو که برای کتاباتون و آزمون آزمایشی هایی که دادید رو ذکر کنید فکر کنید دقیق جمع بزنید بعد بگید .خداییش درست نمیگم اگه انصاف به خرج بدید می بینید که....
باشه
1)6 تا آزمون به قیمت 100 هزار تومن
2)12 تا کتاب به قیمت 60 هزار تومن
3)4 تا کتاب (OSو ذخیره و ادبیات و ریاضی) به قیمت 20 هزار تومن
4)3 یا 4 تا کتاب مرجع که توی طول 3 ترم اول خریدم شاید 10 هزار تومن
فکر نکنم هزینه زیادی کرده باشم ، حدود 200 تومن خرج کردم برای 2 سال دانشجویی که می کند به عبارتی ماهی 8900 تومان . اگه انصاف داشته باشی می بینی که ماهی 9000 تومان برای اینکه 2 سال کارشناسی دولتی بخونم هیچ چی نیست

بهتره خودتون رو گول نزنید و نگید که من امکانات ندارم و ....
خیلی ها بدون هیچ کلاس و آزمونی رتبه های خیلی خوبی میارن . اصلا کنکور به خوندن و کلاس و آزمون و ... نیست .نمی گم تاثیر نداره ، می گم حرف اول رو نمی زنه
تبلیغات تلویزیون رو نگاه نکنید که یه نفر میاد و میگه «به نام خدا ، من .... هستم ، 3 سال در آزمون های آزمایشی ... شرکت کردم و رتبم تو کنکور سراسری 1 شد»
همه که اینطوری نیستن ، خیلی ها از ده کوره های سیستان و بلوچستان و چهار محال و بختیاری میان و رتبه های زیر 100 سراسری میارن (خواهشن نگو که سهمیه دارن)

آواتار کاربر
Evil Boy
کاربر معمولي
کاربر معمولي
تماس:

پست توسط Evil Boy » شنبه 5 آبان 1386, 11:04 pm

سلام.
من با حرفهای ce.mohsen , rosa عزیز کاملا موافقم اما modares را هم درک می کنم.
به نطرم برای رسیدن به بک هدف چند تا ابزار لازم هستش و چند تا می تونن به ما کمک کنه.کمک خدا, داشتن هدف مشخص, ایمان به هدف, امید, پشتکار و تلاش ابزاری هستن که باید باشن تا بتونیم به هدفمون که موفقیت هستش برسیم.و اگر هر کدوم از اینها نباشه می تونم بگم رسیدن به هدف غیر ممکن میشه.اما کلاس کنکور و کتب مختلف و آزمون آزمایشی و استاد مجرب و غیره ابزاری هستن که بهمون کمک می کنند.پس بدون اونها هم میشه به هدف رسید.حالا من امید نداشته باشم یا تلاش نکنم بعد بیام بگم چون کلاس نرفتم یا آزمون آزمایشی ندادم قبول نشدم.این کاملا بی انصافی در حق خودمه.و یک نوع شونه خالی کردن و فرار از خوده.الان که فکر می کنم و به گذشتم نگاه می کنم می بینم چقدر فرصت از دست دادم.چه کارهایی می تونستم انجام بدم و انجام ندادم.ولی باید به جای سرزنش کردن خودم درس بگیرم و از تجربم استفاده کنم.در ضمن باید بگم که خودم هم تو همین مسائل مشکل دارم و سردرگمم.اگه نظری درباره امید و پشتکار و هدف و کلا مسائل از این دست دارید بگید تا هم گرهگشای مشکلم باشه وهم دوستان دیگه بتونن استفاده کنن.
.: هرکی به خودش کمک کنه,خدا هم کمکش میکنه :.

آواتار کاربر
modares

پست توسط modares » چهارشنبه 26 دی 1386, 4:07 pm

با سلام خیلی وقت بود که سری نزده بودم آخه از تابستون تا حالا گرفتار بیماری قلبی مادرم بودم برای همین هم نه وقت خوند داشتم نه حوصله اش رو می خواستم بگم که من که از خیر این کنکور گذشتم برای کنکور ریاضی ثبت نام کردم و دارم می خونم فکر کنم اینطوری برام بهتر باشه این طور نیست چون درسهای ریاضی رو با علاقه میخونم برام دعا کنید موفق بشم از پاسخ هاتون ممنونم آقای c.mohsenحرفهای شما هم به نظر درست میاد باید خودم بخوام و خودم کاری انقلابی انجام دهم حتی اگر هیچ امکاناتی نداشته باشم ممنونم :wink:

قفل شده