در خواست راهنمایی برای شروع کار

این بخش مختص کسانی است که خود را برای کنکور آماده میکنند ( مشاوران این بخش از رتبه هایی برتر کنکور در سالهای گذشته هستند )

مدیر انجمن: rosa_127

قفل شده
dorna

در خواست راهنمایی برای شروع کار

پست توسط dorna » دوشنبه 17 اسفند 1388, 2:09 pm

با سلام حضور همه ی دوستان و مهندسین گرامی.
من فارغ التحصیل رشتهICT از 1دانشگاه دولتی هستم که بهمن همین سال(88) درسمو تموم کردم. حالا برای ادامه تحصیل می خوام رشته ی نرم افزار بخونم تا بتونم تو ارشدم شبکه یا IT بخونم.چون رشته خودمون کاردانی به کارشناسی تو سراسری نداره ،برا همین می خوام نرم افزارو ادامه بدم ،البته به نرم افزار علاقه هم دارم.بعضی از درسای نرم افزار برام آسونه(مثل سیستم عامل) ولی بعضیها به نظر خیلی سخت می آد(مثل زبان برنامه نویسی یا ذخیره و بازیابی که یرام ناملموس و نا آشناست).
کلاً تو سه درس برنامه نویسی و ذخیره و تا حدودی ساختمان داده مشکل اساسی دارم. البته خودمون زبان C جعفرنژاد رو تا فصل 7 خوندیم و ساختمان داده درC جعفرنژاد رو تا اول درخت ها خوندیم.ذخیره هم مطالب مفهومیشو میتونم 1کم درک کنم ولی این فرمولاش چون برام تازه است خیلی زجرآوره.درمورد ریاضی و آمارش هم 1جزوه خوب می خوام اگه داشتین ممنون میشم در اختیارم بذاریم.
و اما از همه مهمتر اینکه چه جوری و با چه برنامه ای شروع کنم و روی چی سرمایه گذاری کنم.
از همه دوستان ممنون میشم برای تهیه ی منابع و برنامه ای مناسب برا درس خوندن کمکم کنن.
من هنوز درس خوندنو شروع نکردم و نمیدونم چقدر عقبم ممنون میشم سریعتر کمکم کنین.
با تشکر go:

ye-doost

Re: در خواست راهنمایی برای شروع کار

پست توسط ye-doost » سه‌شنبه 25 اسفند 1388, 11:49 pm

سلام
به خدمت شما عرض شود كه همه درسهاي عمومي و اختصاصي در كنكور مهم هستن ولي همين درسهايي كه شما فرمودين بعلاوه مدار منطقي تاثير و اهميت بيشتري دارن!
در مورد برنامه نويسي و ذخيره ، من پيشنهاد دارم كه از روي كتابهاي مقسمي بخونيد براي اينكه مطالب رو ساده و خوب توضيح دادن (البته منابع كنكور توي آرشيو سايت هست) !
درمورد برنامه ريزي هم مي تونيد مثلا از شنبه تا پنجشنبه هر روز يه درس تخصصي بخونيد و آخر روز تست هر فصلي رو كه خونديد بزنيد و پنجشنبه و جمعه درس هاي عمومي رو بخونيد (مثلا صبح تا ظهر ادبيات و ظهر تا شب انديشه اسلامي )
و آخر هر ماه هم براي دوره تست اون درس هايي كه خونديد بزنيد و يا در آزمونهاي آزمايشي آموزشگاه ها شركت كنيد كه كمك مي كنه سرعت تست زني تون بالا بره و خودتون رو محك بزنيد!
البته اين يه برنامه پيشنهاديه و خودتون مي تونيد با توجه به شرايطتون يه برنامه ريزي خوب داشته باشيد
درضمن شما اصلا عقب نيستين و با يه برنامه خوب و منظم مي تونين خودنتون رو تا كنكور آماده كنيد

موفق باشيد
ما را به دعا كاش نسازند فراموش *** رندان سحر خيز كه صاحب نفسانند

قفل شده