آیا فقط ...ها ارشد قبول میشوند؟؟؟

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: زنجان
تماس:

Re: آیا فقط ...ها ارشد قبول میشوند؟؟؟

پست توسط milad » جمعه 13 شهریور 1388, 12:50 am

آقا kanan شرمنده اخلاق ورزشی یک اشکال فنی پیش اومده بود که ویرایش شد
dbdbdb نوشته شده:آیا میشود یه نفر تو یه جای بی نام و نشون درس بخونه و ارشد قبول بشه؟؟؟؟؟
بله من خودم شخصی را می شناسم که اول کاردانی دانشگاه آزاد می خوند بعد کارشناسی ناپیوسته دولتی قبول شد و ارشدش رو هم از شریف گرفته bil:
مورد دیگری موجود می باشد که کارشناسی پیوسته آزاد بود و با رتبه زیر 20 شریف قبول شد krn:
پس امیدوار باشید yes:
نمیشه انگشت زد؟

آواتار کاربر
hamed_kafshgiry
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط hamed_kafshgiry » شنبه 14 شهریور 1388, 12:14 am

سلام به دوستان
تمامی دلایلی که بچّه ها فکر می کنن، اونایی که شریف یا غیره خوندن، قثط می تونن ارشد قبول شن، مربوط میشه به دیدی که کشور و دولت به مردمانش نسبت به این دانشگاهها داده. در اینکه این دانشگاهها سطح بالا و اساتید برجسته ای دارند هیچ شکی نیست، امّا بزارین بپرسم که آیا توی همین دانشگاههای برجسته افراد متوسط، ضعیف و مشروطی وجود ندارند. حتماً هست. اونجا هم دانشگاهیه مثل بقیه جاها ولی چون تمام افراد، پرسنل و اساتید، از دید خوبی به زندگی و موفقیّت برخوردارند؛ درنتیجه بیشتر قبولی های ارشد از آنجاست. ما در غیر انتفاعی خودون برای کاردانی که درس می خوندیم، از 40 نفر هم دوره ای ها، فقط 10 نفر به کارشناسی فکر می کردن که از این تعداد فقط 5 نفرشون جدی بودن. خوب طبیعیه که اگر آدم در چنین محیطی باشه، هدف ها و آرزو هاش از یه حدّی بالاتر نمیره. نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه.
به نظر من حتی کسی که در یکی از موسسات دور افتاده هم کارشناسی اش رو می گیره، شانس قبولی در MIT امریکا رو داره، چه برسه به شریف و غیره.
جمله آخر:
انسان های بزرگ بر این باورند که یا راهی هست، یا راهی خواهم ساخت ...
* A real loser is someBody that so afraid of not winning *
* They don't even try *

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
تماس:

پست توسط milad » سه‌شنبه 17 شهریور 1388, 2:32 am

hamed_kafshgiry با حرفات کاملا موافقم
مثلا من به یکی از دوستان می گفتم که چرا اغلب بچه ها به رتبه 1 فکر نمی کنن و نهایتا به رتبه ی 20 یا 30 اکتفا می کنند، این نشون می ده که ما خودمون ذهنمون رو محدود کردیم البته باید واقعیت ها رو هم در نظر گرفت bil:
نمیشه انگشت زد؟

آواتار کاربر
DIGITAL
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط DIGITAL » پنج‌شنبه 19 شهریور 1388, 7:11 am

منم با اینکه هر کسی که بخواد، میتونه ارشد قبول بشه موافقم. ولی وقتی کسی حتی پول کتاب خریدنو نداره چطور میتونه قبول بشه.

من چند ساعت پیش اسامی کسایی که تو المپیاد دانشجویی کامپیوتر مقام آوردنو می دیدم؛ 5 نفر اولشون از دانشگاه شریف بودن. بقیه شونم از دانشگاه های معتبر دیگه (مثل تهران، امیرکبیر، علم و صنعت و ...) حتی اسم یکی از دانشگاههایی که برای ما پذیرش دارن نبود.

تا حالا شده تو دانشکده تون یه کنفرانس بین المللی بزارن؛ یا براتون کلاسهای آمادگی برای المپیاد بزارن. همۀ اینا دست به دست هم میده تا ما رو کنار بزنن.

شما یه نمونه گفتین که اول آزاد بوده بعد دولتی خونده و بعدشم ارشد قبول شده. من 40 نمونه بهتون میگم که همین المپیاد امسال از همون دانشگاه های تاپ کشور مقام آوردن. همۀ اون 40 نفر از 10 دانشگاه برتر کشور مقام آورده بودن. انگار بقیه دانشگاه ها اصلا شرکت نکرده بودن.

درسته ما هم می تونیم ولی باید 10 برابر اونی که تو شریف می خونه رو بخونیم. go:
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند
تا اجراء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد. (کوروش کبیر)

... و خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ
بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم
و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم (دکتر علی شریعتی)

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
تماس:

پست توسط milad » شنبه 21 شهریور 1388, 6:35 pm

بله شاید هم ممکن باشه 14.5 برابر اونها مجبور باشیم بخونیم ، من که نگفتم ما با اونها از نظر علمی برابر هستیم فقط گفتم اگر بخواهیم می تونیم خودمونو به اونها برسونیم yes:
نمیشه انگشت زد؟

آواتار کاربر
DIGITAL
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط DIGITAL » دوشنبه 23 شهریور 1388, 2:42 am

نمی خوام کسی رو نا امید کنم یا بگم که محاله ولی یه نگاه به این بکنید (به دانشگاه هاشون توجه کنید):

اسامی نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد در سال 88:

تصویر

اینو یه جای دیگه تو همین سایت گذاشتم ولی گفتم اینجا هم بزارم بد نیست.
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند
تا اجراء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد. (کوروش کبیر)

... و خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ
بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم
و مردنی عطا کن که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم (دکتر علی شریعتی)

dbdbdb

پست توسط dbdbdb » دوشنبه 23 شهریور 1388, 5:03 am

اون یه ذره امیدی که داشتیم اونم پرید . دوستان هنوز برای رشته های فنی مدرک معتبری نیاورده اند که امیدواری افراد بیشتر شود(لاقل ما یه چیز مکتوب و معتبر ببینیم که یه فنی ارشد مثلا شریف قبول شده )

با تشکر از دوستان عزیز

قفل شده