آیا فقط ...ها ارشد قبول میشوند؟؟؟

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کارشناسی ارشد بپردازید

مدیر انجمن: rosa_127

dbdbdb

آیا فقط ...ها ارشد قبول میشوند؟؟؟

پست توسط dbdbdb » جمعه 30 مرداد 1388, 2:47 am

با سلام.
آیا فقط افرادی که در دانشگاه های تاپ درس خوانده اند ارشد همون دانشگاه های تاپ رو قبول میشوند
آیا میشود یه نفر تو یه جای بی نام و نشون درس بخونه و ارشد قبول بشه؟؟؟؟؟
چون من هرکی رو دیدم کارشناسی یا شریف بوده یا علم و صنعت و... که ارشد یه جایه خوب قبول شده. اگر اینگونه نیست لطفا نمونه بیاورید ما چند دوست هستیم که می خاییم ارشد بخونیم ولی به خاطر همین موضوع اعتماد به نفس نداریم...

تو را به خدا کمک کنید

آواتار کاربر
مهيار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: هورا
تماس:

Re: آیا فقط ...ها ارشد قبول میشوند؟؟؟

پست توسط مهيار » جمعه 30 مرداد 1388, 4:52 pm

dbdbdb نوشته شده:با سلام.
آیا فقط افرادی که در دانشگاه های تاپ درس خوانده اند ارشد همون دانشگاه های تاپ رو قبول میشوند
آیا میشود یه نفر تو یه جای بی نام و نشون درس بخونه و ارشد قبول بشه؟؟؟؟؟
چون من هرکی رو دیدم کارشناسی یا شریف بوده یا علم و صنعت و... که ارشد یه جایه خوب قبول شده. اگر اینگونه نیست لطفا نمونه بیاورید ما چند دوست هستیم که می خاییم ارشد بخونیم ولی به خاطر همین موضوع اعتماد به نفس نداریم...

تو را به خدا کمک کنید
خوب اگه بخوای منطقی فکر کنی این پارامتر( درس خوندن یه جای تاپ) بی تاثیر نیست واسه قبولی اما دلیل لزوم بر قبولی این مسئله نیست . خیلی نمونه ها میشه آورد که تو یه دانشگاه دور افتاده بودن و خیلی راحت قبول شدن . حتی میگن واسه ارشد بچه های نظری یا به صورت ریزتر اگه بخوام بگم بچه هایی که از ریاضی-فیزیک اومدن کارشناسی خیلی راحتتر ارشد قبول میشن تا بچه های فنی ولی این کاملا یه مسئله غلطه . همین امسال از دانشگاه خودمون آقای مهندس غم شکن رتبه 9 هوش مصنوعی رو آورد و دانشگاه فردوسی مشهد رو انتخاب کردن و یکی از بچه های دیگه هم رتبه 140 هوش رو آورد و چند نمونه دیگه که الان رتبه هاشون خاطرم نیست . همه اینا بلا استثنا رشتشون فنی بوده و تو یه موسسه غیر انتفایی درس خوندن و نه حتی دولتی ( چه برسه به شریف و جاهای دیگه ). همه هم کاردانی به کارشناسی بودن و فنی هم بودن . این مسئله شاید یه ذره مهم باشه ولی همه چیز واسه ارشد بر میگرده به همت خود آدم . به انگیزها و برنامه ریزی های دقیق . به پایه قوی تو یه سری درسها . البته شاید درسهای کنکوری 180 درجه با درسهایی که تو دانشگاه تدریس میشه متفاوت باشه همچنین نحوه سئوالهاش و گزینشش ( از نظر آزمونی ) . به نظر من حتی اگر پایه هم قوی نباشه با یه 4 5 ماه درس خوندن مناسب ( شاید خیلی دست بالا گفته باشم) بتونین به اون چیزی که میخواین برسی . ضمن اینکه گروهی درس خوندن شما یه پوئن مثبت محسوب میشه و میتونه خیلی بهتون انگیزه بده و موفقتون کنه .
نمونه دیگه هم اگه خواستی از بچه های همین سایت میتونی پیدا کنی که حتی رتبه های مناسبی هم واسه ارشد آوردن .
به نظر من حتی معدل هم نمیتونه شرط این باشه که حتما قبول بشی . درست 20% نتیجه کنکور با معدل محسوب میشه اما بازم شرط و ملاک اصلی نیست .

شروع کنید ...
امیدوارم موفق باشید
پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!
-------------------------------------------------------------------
بوي جوي موليان آيد همي
ياد يار مهربان آيد همي

ديگه آموي و درشتي هاي او
زير پايم پرنيان آيد همي
--------------------------------------------------------------------------
به سلامتي بچه هاي قديم که با ذغال واسه خودشون سيبيل ميذاشتن تا شبيه باباهاشون بشن نه بچه هاي الان که ابروهاشونو بر ميدارن تا شبيه مادراشون بشن

dbdbdb

پست توسط dbdbdb » جمعه 30 مرداد 1388, 9:26 pm

بسیار ممنون از شما دوست عزیز از اینکه وقت خود را صرف سوال من کردید.

خواهشا دوستای دیگه هم اگه همچین نمونه هایی دارن(که از جاهای بی نام و نشون با اراده خودشون ارشد قبول شدن) ثواب دارد که برای ما نمونه بیاورند.....

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » یک‌شنبه 1 شهریور 1388, 1:43 am

با سلام
دوست عزيز حق با مهيار جان هست شما اين تصور نكنين كه كسي كه مثلا تو شريف خونده بيش از 80% تو ارشد قبول هست و كسي كه تو ناكجا آباد خونده 20% هم شانس قبول نداره فقط به خود وابسته هست اگه خوب بخوني 100% قبولي اينو مطمئن باش اينا فقط يه مشت حرفه البته نميگم هم بي تاثير هست مثلا ميگن كساني كه جزوه طراحي الگوريتم و ساختمان داده دكتر قدسي رو خوندن ميتونن 50% بزنن حالا چه برسه كه اين دكتر قدسي استاد شما بشه فقط اينا باعث تبعيض بين دانشجو نا كجا آباد با دانشجو شريف ميشه
ولي خوب 1 نمونش من خودم ولي نه تو رشته كامپيوتر تو رشته عمران همين پسر عمه من تو نا كجا آباد خوند ارشد تو دانشگاه تبريز قبول شد ولي خداييش خوندها من اصلا كلا پسر همه 1 سال تو هيچ مهموني يا بيرون نديدم ارشد هم كه تموم كرد الان رفته تركيه و داره دكترا ميخونه والان ميخواد بعد دكترا بره آمريكا و فوق دكترا يا به قول خودمون Phd بگيره و بشه پرفسور
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

آواتار کاربر
kermaki7
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط kermaki7 » سه‌شنبه 3 شهریور 1388, 5:34 pm

با سلام و خسته نباشید
من امسال کنکور کارشناسی دادم و قبول هم شدم و می خام از همین مهر ماه برای ارشد بخونم go:
فقط هیچی نمی دونم که چه منابعی رو باید خوند و .....
البته تویه همین سایت تو یه تاپیک دیگه که در مورد منابع ارشد بود رفتم ولی تاپیک خیلی شلوغ بود و سر درد گرفتم به خدا khk: sanj: برای همین اینجا مطرحش کردم! baba:
هم در مورد منابع می خوام و هم در مورد اینکه کی برگزار میشه و اینکه چه رتبه هایی شانس قبولی دارن
و یه سوال دیگه هم داشتم
من کلا ریاضی دوست ندارم . همیشه برای نمره خوندم و پاس شدم و بعد دو روز یادم رفته چی خوندم !! برای کنکور هم هیچ وقت ریاضی نخوندم ( نه برای کاردانی و نه برای کارشناسی) ولی حالا می خام شروع کنم ریاضی رو فقط یه کتابی می خام که خوب توضیح داده باشه (کتاب کنکوری نباشه)
یه همچین کتابی سراغ دارین؟ و یه همچین کتابی هم واسه آمار می خام ktb:
البته می دونم سوال دومم اصلا ربطی به ارشد نداشت !! ولی نمی دونستم کجا مطرحش کنم!! ha: :oops:
تحقق بخشیدن به افسانه ی شخصی یگانه وظیفه ی آدمیان است
هیچ چیز در این دنیا اتفاقی نیست

somaye252

پست توسط somaye252 » چهارشنبه 4 شهریور 1388, 7:26 pm

منم دیپلم فنی بودم و کارشناسی مو دانشگاه آزاد تهران جنوب گرفتم . ssb: منم اولش به خاطر این جور حرفا اعتماد به نفسمو از دست دادم . ولی به لطف خدا امسال رتبه 133 it شدم str: البته اینو هم بگم من شب امتحان سرما خوردم اینم شاید یه حمکتی داشته.درسته یه کم برای امثال ما کنکور مشکله اما قبولیی غیر ممکن نیست اگه بقیه روزی 5 ساعت درس می خونن و استاداشون طراح سوالای کنکوراند ما باید 10 ساعت بخونیم تا جبران نبود اساتید خوبو بکنیم go: ktb: حتی اگه امسال جایی قبول نشم می دونم سال دیگه 100 درصد قبول میشم البته اگه خدا بخواد .

dbdbdb

پست توسط dbdbdb » چهارشنبه 4 شهریور 1388, 10:59 pm

با سلام خدمت somaye522
اولا قبولیت را بهت تبریک عرض میکنم.واقعا حرفهات خیلی خیلی تاثیر داشت .از خدا برات آرزوی موفقیت میکنم

somaye252

پست توسط somaye252 » پنج‌شنبه 5 شهریور 1388, 11:21 am

dbdbdb نوشته شده:با سلام خدمت somaye522
اولا قبولیت را بهت تبریک عرض میکنم.واقعا حرفهات خیلی خیلی تاثیر داشت .از خدا برات آرزوی موفقیت میکنم

سلام دوست عزیز
خواهش می کنم . امروز عصر نتایج نهایی میان احساس می کنم چه قبول بشم چه نشم برنده منم .دلم می خواد همه اونایی که الان اول راهند و فکر می کنند از پس کنکور بر نمی یان بگم کاملا در اشتباهید dd: ، همه اونایی که توی دانشگاه اسم و رسم دار درس می خونن که با استعداد نیستن برو نگاه کن تو هر کلاس چند تا آدم درس خون دارن ؟.ما داریم از دور نگاشون می کنیم .من وقتی کنکورمو دادم فکر کردم رتبم خوب نمیشه چند جلسه رفتم سر کلاس یکی از همین دانشگاههای توپ که درسامو قوی کنم ، دیدم نه بابا اینجام خبری نیست جز یکی دوتا بقیشون از منم بی سوادتراند .اگه بدونی الان احساس می کنم منم یه رقیبم برای بجه های سراسری sbl . اصلا نگران قبولیم نیستم اگه نشدم دوباره برنامه ریزی می کنم اگه راهنمایی خواستی دریغ نمی کنم .

mojtabapc
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط mojtabapc » پنج‌شنبه 5 شهریور 1388, 12:14 pm

somaye252 نوشته شده: امروز عصر نتایج نهایی میان احساس می کنم چه قبول بشم چه نشم برنده منم ..
نتایج نهایی کارشناسی ارشد سال 88 هم اکنون در سایت سنجش موجود هستند.
به امید موفقیت شما و سایر دوستان عزیز bil:

آواتار کاربر
kermaki7
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط kermaki7 » پنج‌شنبه 5 شهریور 1388, 2:25 pm

somaye252 نوشته شده:
dbdbdb نوشته شده: اگه راهنمایی خواستی دریغ نمی کنم .
با سلام
خب من راهنمایی خواستم ولی هیچکی هیچی ننوشت ! ger:
یه سر به مطالب بالاتر بزنین می بینین !

با تشکر
تحقق بخشیدن به افسانه ی شخصی یگانه وظیفه ی آدمیان است
هیچ چیز در این دنیا اتفاقی نیست

somaye252

پست توسط somaye252 » پنج‌شنبه 5 شهریور 1388, 3:20 pm

kermaki7 نوشته شده:
somaye252 نوشته شده:
dbdbdb نوشته شده: اگه راهنمایی خواستی دریغ نمی کنم .
با سلام
خب من راهنمایی خواستم ولی هیچکی هیچی ننوشت ! ger:
یه سر به مطالب بالاتر بزنین می بینین !

با تشکر
ببین چون شما هنوز دارید تو مقطع کارشناسی درس می خونید سعی کنید برای اون درسای کنکوری حتما کتاب مرجعشو تهیه کنی و عمقی درساتو یاد بگیری یه جوری بخون که انگار برای ارشد می خونی حتی اون فصلایی که اساتد درس نمیده (حالا به دلایلی) رو خودت بخون و از استاد رفع اشکال کن. درمورد ریاضی من نظری ندارم.
نگفتید رشتتون چیه.
امتحان ارشد اواخر بهمن برگزار میشه .
من امسال قبول نشدم چون فقط دانشگاههای تهرانو می خواستم بیارم، ولی رتبم نخورد. :( khk:
در مورد رتبه ها هم اطلاعات درست و حسابی ندارم.

nanimehr
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: کویر
تماس:

پست توسط nanimehr » پنج‌شنبه 5 شهریور 1388, 4:09 pm

..

اگه خدا بخواد همونجور که کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فقط یه بار کنکور دادیم انشالله ارشد هم یک بار شرکت میکنیم.

به افتخار همه بروبچ با مرام یه کف مرتب. ssb:
.. yes:
----------------------------------------------------------------------------
در دنیایی که همه به دنبال چشمان زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش. دکتر علی شریعتی
----------------------------------------------------------------------------
میگن با یک گل بهار نمیشه ، اما ما یه گل داریم که با اومدنش تموم دنیا بهار میشه؛ جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات.

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط milad » سه‌شنبه 10 شهریور 1388, 12:01 pm

kermaki7 نوشته شده:البته تویه همین سایت تو یه تاپیک دیگه که در مورد منابع ارشد بود رفتم ولی تاپیک خیلی شلوغ بود و سر درد گرفتم به خدا khk: sanj: برای همین اینجا مطرحش کردم! baba:
ان شاالله بعد از اینکه سردردت خوب شد برو دوباره نگاه کن amuz:
kermaki7 نوشته شده:کی برگزار میشه
اواخر بهمن
kermaki7 نوشته شده:رتبه هایی شانس قبولی دارن
میتوانی کارنامه های سال پیش رو نگاه کنی
kermaki7 نوشته شده:می خام شروع کنم ریاضی رو فقط یه کتابی می خام که خوب توضیح داده باشه (کتاب کنکوری نباشه)
من هم مثل شما هستم و از کتابهای توماس شروع کردم ktb: کتابهای بدی نیستن
kermaki7 نوشته شده:یه همچین کتابی هم واسه آمار می خام ktb:
نعمت الهی + راهیان ارشد فکر کنم خوب باشن
آخرین ویرایش توسط milad در جمعه 13 شهریور 1388, 12:44 am، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
نمیشه انگشت زد؟

آواتار کاربر
kanan
كاربر عالي
كاربر عالي
محل اقامت: تبريز شهر اولين ها

پست توسط kanan » چهارشنبه 11 شهریور 1388, 11:18 am

با سلام
آقا milad تشكر مي كنم به خاطر جواب دادن به سوالات ولي مطمئن هستي كه من اون سوالات رو پرسيدم چون از من نقل قول شده اون سوالات amuz: ger:
زندگي را مثل پيازي ديدم كه هر ورقشو باز كردم
اشك منو درآورد!!

خدا بگم چيكارت نكنه اون كسي كه منو معتاد سريال فرار از زندان كردي

گفتگو آنلاين اعضا انجمن
http://www.tinychat.com/6kclp

آواتار کاربر
kermaki7
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط kermaki7 » پنج‌شنبه 12 شهریور 1388, 3:59 pm

آقا milad مرسی از اینکه جواب سوالامو دادین yes: shd: