تبادل نظر در مورد كنكور سراسري 90

آرشیو نتایج سالهای قبل کنکور را از اینجا ببینید به همراه کارنامه های سالهای قبل
قفل شده
آواتار کاربر
mostafa2020
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: تهران

Re: تبادل نظر در مورد كنكور سراسري 90

پست توسط mostafa2020 » جمعه 21 مرداد 1390, 3:10 pm

mostafa2020 نوشته شده:
paiiz نوشته شده:دوستای که راجع به رجا اطلاعات می خواستن،من 1 ترم اونجا درس خوندم امیدوارم اطلاعاتی که می دم بتونه کمکتون کنه.از لحاظ ساختمانی و امکانات خوبه 4 طبقه داره کلاساش خوبه بوفه 2 تا داره یکی واسه پسرا یکی هم دخترا.استادای خوب زیاد داره استاد میر فتاحی ،صهبا عالی بودن جزوه درسی شون کامله سخت شاید بگیرن اما اونای که به فکر ارشد هستند حتما این جزوه های کامل براشون مفید خواهد بود.اسانسور داره سرویس هم اتوبوسای بنز داره هم ولوو که یه دکه تو حیاط دانشگاه داره میرین ثبت نام می کنین واسه هر ساعتی که می خوایین برین خونه.سلف،کتابخانه،سایت ازاد طبقه پایین هستش.راستش من از غذاش راضی نبودم تنوع زیادی هم نداشت.سایت ازادشم کوچیک بود.واسه دوستای کرجی مون قزوین بهتره از لحاظ رفتو امد حدود 1 ساعت و 45 دقیقه تو راهن.اما تهرانیا بیشتر حدود ساعت 4 صبح باید از خواب ناز بیدار شن که به کلاس ساعت 8 برسن.شهریه هم بالای 500 نمی ره با 20 واحد درسی.ابرار هم می گن اصلا خوب نیست اونای که رفتن راضی نیستن سطح اموزشیشون پایینه.اینم سایت دانشگاه رجا http://www.raja.ac.ir .به ظاهرتونم خیلی گیر نمی دن.در کل دانشگاه خوبیه می تونین با خیال راحت برین.به نظر من استادای رجا از بعضی استادای شریعتی یه سرو گردن بالاترن.
ممنون goli
با این تفاسیر فکر کنم تنها ایرادی که رجا داره اینکه راهش دوره و برای کلاسهای هشت صبح باید سختی بکشیم
البته من تجربه کرج رو دارم و کاردانی رو کرج خوندم و مجبور بودم برای کلاسهای 8 صبح ساعت 5 بیدار بشم
بازم ممنون بابت اطلاعات مفیدی که دادی
تو سایت رجا داشتم زمان حرکت سرویس ها رو نگاه می کردم زده بود 5 صبح ... ما هر روز پنج صبح چه جوری خودمون رو برسونیم انقلاب یا آزادی؟ looc
اخه اتوبوس و مترو که 5 صبح نیست .. تاکسی هم سخت پیدا میشه ... پیدا هم بشه هزینه میره بالا

mostafa500

پست توسط mostafa500 » جمعه 21 مرداد 1390, 3:15 pm

معرفی موسسه غیر انتفاعی ایوانکی
سلام دوستان
از اونجایی که دانشگاه هایی که معرفی شدن مخصوص رتبه های بالا هست گفتم یه دانشگاهی رو معرفی کنم که رتبه های معمولی تر هم احتمال قبولیششون بالا باشه. این دانشگاه چون اولین سال هست که در مقطع کارشناسی ناپیوسته کامپوتر دانشجو میگیره و خیلی ها نمیدونن احتمال قبولیش بالاست.
ایوانکی از توابع استان سمنان محصوب میشه و فاصله زمانی اون تا تهران حدود 1:30 دقیقه با اتوبوس و 1 ساعت با ماشین شخصی هست به همین دلیل 99% دانشجوهای اونجا از تهران میرن. خود شهر هم شهر کوچیکیه ولی چون دانشگاه در کنار شهر واقع شده و مغازه های غذا فروشی، سوپر و تکسیرات و ... اطراف دانشگاه وجود داره احتیاجی نیست بچه ها به داخل شهر برن.
حالا میریم سراغ خود دانشگاه، ساختمان اصلی دانشگاه در سه طبقه ساخته شده وکلاس های زیادی داره دوتا سایت کامپیوتر برای استفاده از اینترنت و نرم افزارهای مورد نیاز بچه ها وجود داره البته اینترنت وایرلس هم برای کسانی که لپ تاپ میارن هست. همین طور یه سالن دیگه به عنوان کارگاه کامپیوتر که یه سری از کلاس های عملی مثل برنامه نویسی اونجا تشکیل میشن .
ساختمان بعدی که تازه ساخته شده مربوط به سلف، کتابخانه و تعدادی کارگاه الکترونیک هست که اونم سه طبقس نکته جالب اینجاست که شکل داخل سلف مثل سالن های عروسیه و شب ها در اصلی دانشگاه رو میبندن و در دیگه ای رو باز میکنن و اونجا تبدیل به سالن عروسی میشه. بخش خصوصیه دیگه به دانشگاهم رحم نمیکنه dan
فیمت غذا تا پارسال 400 بود کیفیتش هم بد نبود.
به غیر از این دوتا چند ساختمان دیگه هم هستن که مربوط میشن به کارگاه های عمران و مکانیک، نماز خانه، سالن اجتماعات، یه بخش اداری کوچیک و چند کلاس دیگه که البته اینا یکی دو طبقن.
و یه پارک نسبتا بزرگم جلوی دانشگاه هست که واسه خواب، ناهار و انواع لیگ ها استفاده میشه. goll
در مورد سطح علمی دانشگاه و اساتید باید بگم مثل همه جا هم استاد خوب داره هم بد بیشتر استاد هایی که برای کارشناسی ها میذارن استاد های خوبین ولی انگار همه نمره ها رو واسه خورشون نگه داشتن! پارسال یکی از اساتید کامپوتر که از دانشجوهای دکترای امیر کبیر بود در مسابقات جهانی رباکاپ اول شد و ما هم که دانشجوهاش بودیم کلی احساس غرور کردیم. 3 سال پیش زمانی که من اونجا قبول شدم رییس دانشگاه دکتر عالی در روز معارفه گفت که تو رتبه بندی مراکز غیر انتفاعی اینجا جزء 10 دانشگاه برتر غیرانتفاعی هست.
برای رفت و آمد هم سرویس وجود داره که اومدنا از جاهای مختلف تهران حرکت میکنن و برگشتنا همه سرویس ها تا ترمینال جنوب میرن از اونجا هم که مترو. هزینه سرویس به صورت ترمی گرفته میشه به همین دلیل مشکلاتی ایجاد میکنه چون به فرض یه روز نخوای بری، پول سرویس رو که از قبل ازت گرفته از دستت رفته. البته راهایی واسه پیچوندن وجود داره. تا یادم نرفته از کرج هم صبح ها سرویس هست فکر کنم از سمنان هم بود.
چنتا عکسم گذاشتم البته مربوط به 2 سال پیشه الان هم ظاهر دانشگاه هم محیط بیرونش بهتر شدن

mostafa500

پست توسط mostafa500 » جمعه 21 مرداد 1390, 3:19 pm

عکسا
پیوست‌ها
3.jpg
3.jpg (93.56 KiB) مشاهده 7255 مرتبه
4.jpg
4.jpg (92.55 KiB) مشاهده 7255 مرتبه

mostafa500

پست توسط mostafa500 » جمعه 21 مرداد 1390, 3:24 pm

ایوانکی
پیوست‌ها
2.jpg
2.jpg (88.78 KiB) مشاهده 7254 مرتبه
5.jpg
5.jpg (88.3 KiB) مشاهده 7254 مرتبه

paiiz

پست توسط paiiz » جمعه 21 مرداد 1390, 3:33 pm

فکر می کنم هر ترم می تونیم 24 واحد انتخاب کنیم،منظور من این بود اگر شما 20 واحد توی هر ترم انتخاب کنید بیشتر از 500 تومن شهریه تون نمی شه.البته اینم بگم ترم مهر 89 که من رفتم رجا می گفتن که توی قزوین گرونترین شهریه رو داره از بین غیر انتفاعی های دیگه.دهخدا بعد از رجا هستش اونم ساختمونشو تازه پارسال ساختن که وقتی بهره برداری کردن ازش در نداشت ...خلاصه ساختش کامل کامل نبود.به نظر من رجا بهتره

f.nik
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: گیلان-لاهیجان
تماس:

پست توسط f.nik » جمعه 21 مرداد 1390, 3:33 pm

اگه کسی در مورد غیر انتفاهی های استان گیلان میدونه بگه
پرسپولیس سرور استقلاله

آواتار کاربر
mostafa2020
کاربر متوسط
کاربر متوسط

پست توسط mostafa2020 » جمعه 21 مرداد 1390, 3:43 pm

اول از خانم masumeh تشکر می کنم بابت معرفی دانشگاه رجا goli
ترم يك غالبا مدير گروه كلاساي بچه ها رو در روز ميزاره
من این تیکه رو نفهمیدم یعنی کلاسا رو در روز میزاره؟ منظورت دو روز بود؟
سوال دیگه من در مورد رفت و امد هست ... میگم ساعت 4:30 شما با چی میرفتی تا محل حرکت سرویس؟ اخه اتوبوس و مترو نیست ... تاکسی هم که سخت پیدا میشه ... اگر هم بخوایم با تاکسی بریم هر روز ، هزینمون خیلی میره بالا
چيزي كه باعث شد من ابرار رو بزنم سطح علمي و جو دانشجويي رجاء بود كه دوست نداشتم!
اگر بچه های رجا به درس کم توجه باشن وای به حال دانشگاه های دیگه که سطحشون پایینتر از رجا هست
بازم شما رتبه خوبی داشتید و تونستید برید ابرار ... ما اگر رتبه خوبی نیاریم تنها انتخابمون خارج از تهران میشه رجا دیگه ..
راستی یکی از بچه ها دانشگاه ایوانکی رو معرفی کرده .... نظر شما چیه راجع به این دانشگاه .. مثل اینکه به تهران نزدیک تره و رفت و امد شاید اسون تر باشه

m0n0m
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط m0n0m » جمعه 21 مرداد 1390, 4:21 pm

kitty نوشته شده:
m0n0m نوشته شده:فقط خداکنه قبول بشیم. من اون سر دنیام باشه میرم فقط قبول بشم danesh
خوش به حالت که اون سر دنیا هم میتونی بری!
مادخترها که فقط شهر خودمون! fekr
خوب منم دخترم .پسر نیستم که. آخه شرایط شما با من فرق داره. شماها اکثرا یکسال از کاردانیتون میگذزه.خیلیاتونم هنوز تموم نشده کاردانیتون. اما من بعد از5سال باز امسال کنکور دادم.باید هرجاباشه برم. اونایی که چندسال از جو درس دور بودن میتونن درک کنن حرفمو. شماها هنوز وقت دارین
bale

آواتار کاربر
Moh3n II
کاربر ویژه بخش فیلم و سینما
محل اقامت: پونک
تماس:

پست توسط Moh3n II » جمعه 21 مرداد 1390, 4:28 pm

خوب بچه ها دیدین که آبجی من چه اطلاعات جامعی داره...
ارسال من بهش گفتم برو ابرار ها حالا خودش برگشته.
این جورم که من حس کردم راضی نیست اما خوب مجبوره...

در مورد آقا پسرای گل که تکلیف فکر کنم معلومه.
در مورد خانوم ها هم باید تصمیم اساسی بگیرن که رجا رو انتخاب کنن با انکانات بیشتر و راه طاقت فرسا
یا ابرار با راه آسون تر و سطح علمی پایین تر.

دوستان شهرستانی هم نگران نباشن.

من حواسم هست دارم بچه هایی رو می کشونم اینجا که تو این دانشگاه ها سابقه دارن و بیان بگن...
امید است تا نظرات دوستان راه گشا باشد...

آهان سوال مصطفی بنده خدا آبجیمون یعنی همین معصومه خانوم 4 صبح پدرشون تا دم سرویس می بردنش

آواتار کاربر
Shimaa
کاربر خوب
کاربر خوب
محل اقامت: کرمانشاه
تماس:

پست توسط Shimaa » جمعه 21 مرداد 1390, 4:37 pm

منم بومی کرمانشاهم و کاردانیمو همین جا گذروندم که 2 سال عمرم تلف شدو هیچی بارم نیست .
کرمانشاه 3 تا موسسه پذیرش دارن جهاد دانشگاهی ،زاگرس و شهید رضایی که جهاد بهترینشونه (من توجهاد عمرمو تلف کردم و چیزی یاد نگرفتیم وای به حال 2 تای دیگه) شرایطم جوریه حتما باید بیام تهران با گندی که زدم به کنکور فقط امیدم به ابرار بود که معصومه جون تو دلم تردید انداخت.
fekr

آواتار کاربر
Moh3n II
محل اقامت: پونک
تماس:

پست توسط Moh3n II » جمعه 21 مرداد 1390, 4:46 pm

خوب آبجی من که ارم می گم اینا که تا قزوین دارن می رن حداقل تا آبیک.
خوب برن رجا اون بقیه راهم که حداقل از لحاظ علمی مورد تاییده دیگه.

چون به جز رجا بقیه قزوین تو یه سطحه.
تازه اگه رجا رو بالاتر بدونیم

astarali
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط astarali » جمعه 21 مرداد 1390, 4:56 pm

f.nik نوشته شده:اگه کسی در مورد غیر انتفاهی های استان گیلان میدونه بگه
آخ بلاخره يكي حرف دل مارو زد
هيچكس يعني آماره غير انتفاعي هاي گيلان رو نداره؟
شهر؟رتبه؟امكانات؟مسير؟
ger

f.nik
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: گیلان-لاهیجان
تماس:

پست توسط f.nik » جمعه 21 مرداد 1390, 5:08 pm

astarali نوشته شده:
f.nik نوشته شده:اگه کسی در مورد غیر انتفاهی های استان گیلان میدونه بگه
شهر؟رتبه؟امكانات؟مسير؟
ger
من فقط میدونم دو تا تو رشت هست جابربن حیان و احرار ،یکی هم مهر آستان تو آستانه این یکی تا 15 هزار هم گرفته ولی اون دوتا قبول شدن توش سخت تره فقط همین قدر میدونم
پرسپولیس سرور استقلاله

KuhyaR
كاربر عالي
كاربر عالي

پست توسط KuhyaR » جمعه 21 مرداد 1390, 5:12 pm

سلام به همه
میبینم که بحث انتخا دانشگاه داغه و بچه های قدیمی هم اومدن
منم این رو زا، یعنی تو این چندروزی که مونده تا به سربازی اعزام شم
دارم روی دانشگاه ها تحقیق میکنم
قول یه فایل رو هم داده بودم
سعی میکنم بزارم، حتما آپش میکنم و لینکش رو میزارم همینجا
ببخشید یکم سرم شلوغه goll
معصومه توضیحاتت کامل بودف ممنون
منم هم به رجا و هم به غیاث فکر میکنم
هردوشون خوبن، اما چون من تو قزوین آشنا زیاد دارم، جلوتر از غیاث اون رو انتخاب میکنم
اما از حق نگذریم غیاث هم سطح خیلی خیلی خوبی داره
..................................
این آواتارمم هنر یکی از دوستای خوبم هست، که لطف کرده و برای من کشیده
..................................
astarali
شهر؟رتبه؟امكانات؟مسير؟
سلام دوست عزیز
در مورد دانشگاه های گیلان(رشت) من تحقیقاتی داشتم، یعنی از دوستای خوبم پرسیدم
ببینید خوده رشت 4 تا موسسه داره:1-جهاد دانشگاهی - گلسار- 2-جابرابن حیان 3-سردارجنگل و 4-احرار
بهترینش جابربان حیان هست، هم از لحاظ ساختمان ( کلا سه تا ساختمون داره و اینا و هم از لحاظ استاد هایی که اونجا تدریس میکنن، بهترین استاتید دانشگاه های استان گیلان اونجا تدریس میکنن
در مورد مسیر هم، من که خودم غرب تهرانم تقریبا، برام خیلی راحت تره رفتنش تا مثلا برم دانشگاه علوم فنون بابل و شمال-آمل! درسته این دوتا سطح بالاتری دارن اما رفت و آمدش سخت میشه
چون از تهران 1:30 تا 2 ساعت میشه رفت قزوین و از قزوین تا رشت هم چون اتوبان شده میشه 2ساعت رسید رشت ( من خودم این مسیر رو 1:30 هم رفتم dan و مخصوصا صبح هاش که مسیر خلوته )
اما مثلا من باید 2 ساعت بکوب برم ترمینال شرق و از اونجا 3:30 ساعت تقریبا برم تا بابل و تا آمل هم 3 ساعت
درسته شاید اگه بخوای حساب کنی، زماناشون زیاد اختلاف نداشته باشه، و بازم بستگی به شرایط خوده فرد داره که اینجا تاثیر گذار میشه
(اما چون من میتونم قزوین بمونم و دوباره برگرده شمال برام راحت تره)
اما بازم رفت و آمدش سخت میشه و احتملا اونجا باید خونه و اینا گرفت
دیگه کلا اطلاعاتم همینا بود goll
آخرین ویرایش توسط KuhyaR در جمعه 21 مرداد 1390, 6:32 pm، در مجموع 4 بار ویرایش شده است.
روز تولدت شد و نیستم اما کنار تو
کاشکی می شد که جونمو هدیه بدم برای تو
درسته ما نمیتونیم این روز و پیش هم باشیم
بیا بهش تو رویامون رنگ حقیقت بپاشیم

paiiz

پست توسط paiiz » جمعه 21 مرداد 1390, 5:13 pm

با احترام به معصومه جان اما فکر کنم خیلی از ادما دوست دارن با هزینه ای که دارن می کنن نتیجه و امکانات خوبی هم داشته باشن اونم واسه امر مهم تحصیل!پس اونایی که چمدون می بندنو به خاطر شرایط بهتر می رن دانشگاه های خارج از شهرشون اونا چی اونا واسشون سخت نیست؟پول رجا با ابرار یکیه اما سطح علمی و امکانات قابل قیاس نیست.هر چیزی سختی خودشو داره.با این هزینه های الان بهتر جایی خرج کنیم که حداقل راضی باشیم،البته هر کسی نظر خودشو داره.بچه زیاد سخت نیست می تونید 1 روز یا نهایت 2 روز وقت بزارین دانشگاه هایی که تو انتخابشون شک دارین از نزدیک ببینین و راحت تر انتخاب کنید.دوستای من که از ابرار اومدن شریعتی خیلی پشیمون بودن از هزینه ای که کرده بودن اونجا........ حق انتخاب با خودتونه

قفل شده