دانشگاه بدون کنکور با معدل 18+

در این قسمت میتونید به بحث در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازید

مدیران انجمن: Parsian، rosa_127، Moh3n II، مدیران

قفل شده
آواتار کاربر
AMirvanica
کاربر معمولي
کاربر معمولي
محل اقامت: بوشهر

دانشگاه بدون کنکور با معدل 18+

پست توسط AMirvanica » شنبه 22 دی 1386, 12:24 am

سلام خدمت همه ی دوستان
من از کاربران جدید این سایت هستم.
در ابتدا از همه ی زحماتی که در این سایت می کشید تشکر می کنم.
مدتی است که از مسئولان دانشگاه می شنوم که کسایی که بتونند با معدل بالای 18 و 4 ترمه فارغ التحصیل بشن میتونن بدون کنکور به دانشگاه(مقطع کارشناسی) برن .(هر دانشگاهی که بخوان) وتا اونجایی که تحقیق کردم هم انگار درسته.
می خواستم ببینم کسی راجب به این موضوع اطلاعاتی نداره ؟ اگه دارید لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون
آخرین ویرایش توسط AMirvanica در دوشنبه 8 بهمن 1386, 10:42 pm، در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر
AMirvanica
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط AMirvanica » شنبه 22 دی 1386, 12:46 am

آخه من الان معدلم بالای 18 است و ترم 3 هستم . میخوام بدونم اگه ارزشش رو داره بیشتر وقتم رو بزارم واسه اینکه معدلم رو بالا نگه دارم و اگه ارزشش رو هم نداره برم سراغ کنکور و معدل رو بی خیال بشم . تو بد وضعیتی گیر کردم . :(

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط milad » شنبه 22 دی 1386, 1:13 am

سلام .
یک از همکلاسی های من امسال همین طور رفت دانشگاه و الان هم داره امتحانات پایان ترمشو می ده و من خودم هم 4 ترمه و با معدل 18 فارغ التحصیل شدم ولی نتونستم بدون کنکور برم دانشگاه.(چون معدل دوستم از من بالاتر و شاگرد اول بود)
و اما چگونگی ورود بدون کنکور : بستگی به موافقت دانشگاه مقصد داره و داشتن پارتی و... ویا اینکه مدرکتو از کجا گرفته باشی و دانشگاه مقصد چقدر اونجا رو قبول داشته باشه من ودوستم که هر دو از آموزشکده مدرک گرفته بودیم مدرکامونو دانشگاه قبول نداشت ولی چون دوستم تو مسابقات علمی کشوری مقام آورده بود به شرط نوشتن یک سایت برای یک قسمت دانشگاه قبولش کردند و ضمنا باید حتما شاگرد اول هم ورودی هات باشی .
ضمنا اگه بخواهی تو دانشگاه خودت پذیرش بشی خیلی راحت تره.
راستی رتبه دوست من 2 رقمی بود.
بازم اگه سوالی داشتی بپرس خجالت نکش :!:

آواتار کاربر
rosa_127
مدیر انجمن
مدیر انجمن
محل اقامت: Tehran
تماس:

پست توسط rosa_127 » شنبه 22 دی 1386, 8:48 am

قابل توجه کلیه دانشجویان مقطع کاردانی

1. شرایط دانشجویان ممتازدوره کاردانی به شرح ذیل است :
الف . طی 4 نیمسال دروس خود را به اتمام رسانده باشد.
ب . میانگین کل نمرات دروس آنها حداقل18 باشد.
ج . جزء ده درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم ورودی خود باشد.
د . کلیه دانشجویانی که پروژه یاکارآموزی خود را درنیمسال چهارم اخذ می نمایند ، درصورت تمدید پروژه نمی توانند از امتیاز ممتازی استفاده نمایند.
1-1 تسهیلات جهت دانشجویان ممتاز :
دانشجویان ممتاز دوره کاردانی برابر مصوبه شورای هدایت استعداد های درخشان می توانند جهت ادامه تحصیل بدون کنکور درمقطع کارشناسی ناپیوسته با دردست داشتن گواهی ممتاز بودن منضم به ریز نمرات از محل تحصیل مستقیما به دانشگاه و یا موسسات آموزش عالی یا آموزشکده های مجری دوره کارشناسی ناپیوسته مراجعه و درخواست پذیرش نمایند.
2.شرایط دانشجویان رتبه اول :
الف . طی 4 نیمسال دروس خود را به اتمام رسانده باشند.
ب . به لحاظ میانگین کل نمرات حائز بالاترین میانگین در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
ج. کلیه دانشجویانی که پروژه یاکارآموزی خود را درنیمسال چهارم اخذ می نمایند ، درصورت تمدید پروژه نمی توانند از امتیاز رتبه اول استفاده نمایند.
1-2 تسهیلات دانشجویان رتبه اول :
دانش آموختگان رتبه اول درصورت شرکت درآزمون سراسری وکسب حداقل 90% امتیاز آخرین فردپذیرفته شده دررشته ومحل انتخاب خودبه عنوان پذیرفته شده درآن رشته محل محسوب می شوند.
3 . برگزیدگان رتبه اول تا سوم مسابقات علمی - کاربردی :
( مقطع کاردانی ) برگزیدگان رتبه اول تا سوم مسابقات علمی - کاربردی کشوری در صورت شرکت درآزمون سراسری دوره های کارشناسی ناپیوسته می توانند از امتیاز 90% آخرین فرد پذیرفته شده استفاده نماید .
دانشجویان مذکور درصورت عدم پذیرش از طریق آزمون سراسری می توانند مستقیما به دانشگاهها و مراکز مجری دوره کارشناسی ناپیوسته مراجعه و درخواست پذیرش نمایند .
مشاوره خصوصی کنکور 92 برای متقاضیان قبولی در سراسری تهران

آواتار کاربر
AMirvanica
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط AMirvanica » شنبه 22 دی 1386, 9:40 am

عرض به خدمتتون که من تو آموزشکده بوشهر درس می خونم. دو ترم گذشته بالاترین معدل تو هم ورودیام رو داشتم. الان با این شرایط فکر میکنید قبولم کنن . اگه تا آخر به همین وضع جلو بره؟
راستی شما کجا درس می خوندید و دوستتون الا کجاست؟

آواتار کاربر
hamed_karshenasi
کاربر ساده
کاربر ساده

پست توسط hamed_karshenasi » شنبه 22 دی 1386, 11:55 am

سلام
من دانشگاه ازاد شهرکرد کاردانیمو گرفتم ،4 ترمه تموم کردم و معدلم 17.35 شد اولش که تازه بخش نامه اومده بود گفتن فقط معدل بالای 18 ، اما یک ماه بعد یعنی اذر86 با من تماس گرفتن گفتن بیا فرم را پر کن و بفرست تهران تا نتیجه اش بیاد منم همین کارو کردم و الان منتظرم،میگن نتیجشو تو روزنامه میزنن ولی نمیدونم چه روزنامه ای!!!!!!!!!!

آواتار کاربر
parisa2008
محل اقامت: TEHRAN

سلام

پست توسط parisa2008 » شنبه 22 دی 1386, 11:32 pm

سلام
من هم 4 ترمه تموم کردم معدلمم بالای 17 هستش اما من فکر کنم این قانون لغو شده چون مدیر آموزش ما که این طوری میگفت
شما منبع مطمئنی دارین مبنی بر این که این قانون پا برجاست
ممنون میشم اگه من رو هم در جریان بزارین

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
تماس:

پست توسط milad » یک‌شنبه 23 دی 1386, 10:14 am

هر دو دانشگاه زنجان . من شبانه و دوستم روزانه .
ضمنا شما چون تو آموزشکده درس می خوانین و توی بوشهر هم که کارشناسی ناپیوسته فکر نکنم باشه به نظر من بهتر برای کنکور خودتون رو آماده کنین و به احتمال زیاد قبول شدید چون معدلتون بالاست.
به امید موفقیت همه.

msnasiri
کاربر ساده
کاربر ساده
تماس:

پست توسط msnasiri » یک‌شنبه 23 دی 1386, 5:11 pm

منم 4 ترمه با معدل بالای 18 تموم کردم
این قانون لغو نشده چون همین امسال هی اعلامیه شو دیدم این ورو اوون ور می زدن
ولی مسئول آموزش ما یه آدم مزخرفه (نه من همه از جمله رئیس دانشگاه هم می دونه)

جواب درستو حسابی به آدم نمی ده
من فرم رو پر کردم نمی دونم اصلاً فرستادن یا نه ولی هی می گفت کسی اینا قبول نمی شه ووو از این حرفا

در ضمن منم استان بوشهر هستم و از دانشگاه آزاد شهر خودم (خورموج) مدرکمو گرفتم

حالا به نظرتون راه چاره چیه؟
کسی زنگ نمی زنه تهران بپرسه اوضاع چیه؟ (یا تلفنشو نداره بزنگیم)

و یعنی الان راه چاره من اینه که یه نامه بپویست کارنامه آموزشی ببرم مثلاً دانشگاه شیراز و ببینم که آیا اونا قبول می کنن یا نه درست گفتم؟

mojdeh_a

کارشناسی با معدل شامل چه کاردانی

پست توسط mojdeh_a » دوشنبه 24 دی 1386, 11:22 pm

سلام،می خواستم بپرسم این روند قبولی در کارشناسی بدون کنکور مخصوص چه کسانی هست؟
منظورم اینه که کاردانی های دانشگاه علمی کاربردی(پودمانی) رو هم شامل می شه؟
Be happy

arvin1367
کاربر ساده
کاربر ساده

بچه ها صحت داره

پست توسط arvin1367 » سه‌شنبه 25 دی 1386, 10:40 pm

من آیین نامه رو دیدم
نوشته اگه 3 ترم از 4 ترم در کلاس مربوطه رتبه اول بشی و معدل بالای 17 باشد دانشجو میتواند هر دانشگاهی را انتخاب کند و آن دانشگاه موظف است پذیرش خارج از ظرفیت بگیرد

مثلا اگه در دفترچه زده 30 نفر با یکی دیگه میشه 31

آواتار کاربر
AMirvanica
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط AMirvanica » چهارشنبه 26 دی 1386, 5:56 pm

سلام .ببخشید از بابت اینکه نبودم. درگیر امتحانات هستم.
راستش منم باور نمی کردم ولی به یکی از کسایی که سالهای قبل از آموزشکده خودمون ممتاز شده بود(البته از رشته ی ساختمان) سوال کردم که می گفت : حقیقت داره و روش حساب باز کن. ولی من بازم نمیدونم چیکار کنم. چون تا الان همه ی وقتم رو گذاشتم رو بالا بردن معدل و هیچی واسه کنکور نخوندم.
بلانسبت مثه خر تو گل گیر کردم نمیدونم چیکار کنم :(

آواتار کاربر
AMirvanica
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط AMirvanica » چهارشنبه 26 دی 1386, 5:57 pm

راستی من می خواستم کار آموزی و پروژه پایانی رو ترمه تابستون بگیرم. یعنی اگه این کارو بکنم نمیتونم ممتاز بشم؟

آواتار کاربر
milad
کاربر متوسط
کاربر متوسط
تماس:

ترم تابستان

پست توسط milad » یک‌شنبه 30 دی 1386, 12:33 pm

ترم تابستان جز ترم های شما حساب نمی شه دوست من 2 ترم تابستان داشت ولی تو مدرک 4 ترمه زدند .
بهترین راه برای مطمئن شدن اینکه بری و از دانشگاه مقصد سوال کنی چون همه چی بستگی به نظر دانشگاه داره.
ضمنا می تونی یه سری به سایت دانشگاه زنجان بزنی و اسامی افراد پذیرفته شده بدون کنکور رو ببینی.
http://www.znu.ac.ir

آواتار کاربر
AMirvanica
کاربر معمولي
کاربر معمولي

پست توسط AMirvanica » دوشنبه 8 بهمن 1386, 10:07 pm

سلام.
بازم از بابت نبودنم عذر می خوام. خدا رو شکر امتحانا تموم شد. خدا کنه این ترم رو بتونم بالای 18 شم . البته با این وضع امتحانا کمی تردید دارم.
میخواستم از Milad و rosa_127 و parisa2008 و hamed_karshenasi و msnasiri عزیز که لطف کردن و به سوالام پاسخ دادن تشکر کنم.

قفل شده